Reklama
reklama

Do záchranné stanice můžete zvířatům přinést i instantní kaši pro kojence

Záchranná stanice pro dravé ptáky v Rajhradě pořádá v neděli 22. prosince v zahradě benediktinského kláštera Vánoce pro zvířata. Od 14 do 16 hodin se do stanice mohou přijít podívat děti i dospělí. Vítána je i nadílka v podobě krmení pro četné strávníky tohoto zařízení. Rajhradská záchranná stanice je totiž pro zraněná zvířata často poslední šancí a bez příspěvků dárců se neobejde.

Vloni, když Vánoce v záchranné stanici pořádali poprvé, příjemně překvapil zájem o tuto akci. Dorazilo asi 150 návštěvníků. Uskuteční se také komentovaná prohlídka zařízení. Kdo by chtěl zraněným zvířatům, která našla azyl v zahradě benediktinského kláštera, přilepšit, seznam vhodného krmiva najde na webových stránkách města Rajhrad či na facebookovém profilu stanice.

„Přinést můžete ovoce (jablka, hrušky, banány), zelenina (mrkev, salát), ovesné vločky, pšenice, slunečnice, ječmen, oves, kukuřice, pribináčky, dětské piškoty, krmení pro želvy, granule pro králíky a kočky, kočičí konzervy, vitamínové a minerální doplňky, dýňová semena, ořechy, seno. Naše mláďata spořádají i instantní rýžovo-mléčnou kaši pro kojence HAMI (od ukončeného 4.měsíce) s banánovou příchutí, žaludy, minerální bločky pro hlodavce,“ uvedl vedoucí rajhradské stanice Jaroslav Sedláček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře