Reklama
reklama

Do záchranné stanice můžete zvířatům přinést i instantní kaši pro kojence

Záchranná stanice pro dravé ptáky v Rajhradě pořádá v neděli 22. prosince v zahradě benediktinského kláštera Vánoce pro zvířata. Od 14 do 16 hodin se do stanice mohou přijít podívat děti i dospělí. Vítána je i nadílka v podobě krmení pro četné strávníky tohoto zařízení. Rajhradská záchranná stanice je totiž pro zraněná zvířata často poslední šancí a bez příspěvků dárců se neobejde.

Vloni, když Vánoce v záchranné stanici pořádali poprvé, příjemně překvapil zájem o tuto akci. Dorazilo asi 150 návštěvníků. Uskuteční se také komentovaná prohlídka zařízení. Kdo by chtěl zraněným zvířatům, která našla azyl v zahradě benediktinského kláštera, přilepšit, seznam vhodného krmiva najde na webových stránkách města Rajhrad či na facebookovém profilu stanice.

„Přinést můžete ovoce (jablka, hrušky, banány), zelenina (mrkev, salát), ovesné vločky, pšenice, slunečnice, ječmen, oves, kukuřice, pribináčky, dětské piškoty, krmení pro želvy, granule pro králíky a kočky, kočičí konzervy, vitamínové a minerální doplňky, dýňová semena, ořechy, seno. Naše mláďata spořádají i instantní rýžovo-mléčnou kaši pro kojence HAMI (od ukončeného 4.měsíce) s banánovou příchutí, žaludy, minerální bločky pro hlodavce,“ uvedl vedoucí rajhradské stanice Jaroslav Sedláček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře