Reklama
reklama

Chtěl platit dluhy, přepadával benzinky. Maskoval se papírem na mikině

Ztráta zaměstnání stála na začátku příběhu, který rozpletli kriminalisté z Brněnska. Na jeho konci pak je obvinění z šesti loupežných přepadení a vazební stíhání sedmadvacetiletého muže. Ten přepadl s nožem v ruce šest benzínek a maskoval se nalepeným papírem na mikině.

Skutečnost, že přišel jako stavební dělník ke konci loňského roku o práci, muže nijak zvlášť netrápila. Úspory ale brzy došly, začal si tedy půjčovat. Když se věřitelé začali domáhat splátek, rozhodl se situaci řešit. Na konci ledna se odhodlal poprvé. Pořídil si kuklu, vzal dýku a vyrazil na benzínku do Ořechova. Večer vtrhl do pokladny a s nožem v ruce získal od pokladní skoro patnáct tisíc korun.

O týden později se muž v kukle s dýkou v ruce a oblečený do zelené mikiny s papírem přelepeným nápisem objevil v Mohelně na Třebíčsku. Z tamní benzínky odešel s třiatřiceti tisíci korunami v hotovosti.

O dva dny později pak získal v Žabčicích necelých deset tisíc korun. Pak si dal týden pauzu, aby v Oslavanech po stejném scénáři měl po vtrhnutí na tamní benzínku v kapse rovněž deset tisíc korun.

Týden nato vyrazil do akce znovu. V Dukovanech ale neuspěl. Ve večerním režimu benzínky totiž obsluha lupiče v zelené mikině s přelepeným nápisem k penězům nepustila. Mladý muž si poradil po svém. O hodinu později řádil v Rosicích. Tam získal více než třicet tisíc korun.

„To už ale kriminalisté měli řadu poznatků, které je dovedly k pachateli. Důležitou roli hrály záběry z bezpečnostních kamer. Jejich vyhodnocením získali informace o autě pravděpodobného pachatele. Informace, že se vozidlo pohybuje po Ivančicku a Třebíčsku, už byla poslední. Nebylo problémem majitele auta vypátrat. Několik dnů po posledním loupežném přepadení skončil lupič v Mohelně v rukou policistů,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Mladík hned při prvním výslechu přiznal, že všech šest loupežných přepadení je jeho dílem. Prý tímto způsobem řešil svou špatnou finanční situaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře