Reklama
reklama

Brno- střed odloží splatnost nájmů u bytů i nebytových prostor

Rada městské části Brno-střed schválila změnu termínu splatnosti nájemného u bytů i nebytových prostor například pro podnikání, které má ve správě. Chce tak vyjít vstříc a pomoct nájemcům nebytových prostor, kteří se mohou dostat do vážných existenčních problémů, i nájemníkům obecních bytů, aby v případě finančních problémů nepřišli o bydlení.

Rada schválila plošnou změnu termínu splatnosti nájemného za nebytové prostory splatného v měsících březen až červen 2020. Jeho zaplacení je možné odsunout až do 31. července 2020. Opatření by mělo pomoci zastavit případné akutní finanční problémy nájemců. Radnice dále připravuje opatření, které by umožnilo prominutí nájemného v případě, že byl nájemce přímo dotčen stávajícími opatřeními v souvislosti s koronavirovou epidemií. 

"Chápeme situaci našich nájemců, kteří ze dne na den museli uzavřít své provozovny. Ihned pro ně můžeme udělat to, že jsme odložili splatnost nájemného. To nám dává prostor pro přípravu opatření, které povede k prominutí nájemného u těch, kteří byli přímo dotčeni vyhlášením nouzového stavu a krizových opatření vlády souvisejících s prevencí šíření nákazy koronaviru SARS CoV-2," uvedl starosta městské části Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Rada městské části Brno-střed také rozhodla o odložení splatnosti nájemného v bytech v její správě pro občany, kteří se z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií koronaviru dostanou do dočasné platební neschopnosti. Jejich žádosti budou vyřizovány přednostně. 

"Koronavirus určitě dolehne i na některé domácnosti, karanténa, péče o děti, ukončení pracovního poměru nebo nemocenská zasáhnou do jejich rozpočtů. Musíme se o naše občany postarat, je to naše priorita," doplnil starosta.  

TZ: UMČ Brno - střed 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře