Reklama
reklama

Brno- střed odloží splatnost nájmů u bytů i nebytových prostor

Rada městské části Brno-střed schválila změnu termínu splatnosti nájemného u bytů i nebytových prostor například pro podnikání, které má ve správě. Chce tak vyjít vstříc a pomoct nájemcům nebytových prostor, kteří se mohou dostat do vážných existenčních problémů, i nájemníkům obecních bytů, aby v případě finančních problémů nepřišli o bydlení.

Rada schválila plošnou změnu termínu splatnosti nájemného za nebytové prostory splatného v měsících březen až červen 2020. Jeho zaplacení je možné odsunout až do 31. července 2020. Opatření by mělo pomoci zastavit případné akutní finanční problémy nájemců. Radnice dále připravuje opatření, které by umožnilo prominutí nájemného v případě, že byl nájemce přímo dotčen stávajícími opatřeními v souvislosti s koronavirovou epidemií. 

"Chápeme situaci našich nájemců, kteří ze dne na den museli uzavřít své provozovny. Ihned pro ně můžeme udělat to, že jsme odložili splatnost nájemného. To nám dává prostor pro přípravu opatření, které povede k prominutí nájemného u těch, kteří byli přímo dotčeni vyhlášením nouzového stavu a krizových opatření vlády souvisejících s prevencí šíření nákazy koronaviru SARS CoV-2," uvedl starosta městské části Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Rada městské části Brno-střed také rozhodla o odložení splatnosti nájemného v bytech v její správě pro občany, kteří se z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií koronaviru dostanou do dočasné platební neschopnosti. Jejich žádosti budou vyřizovány přednostně. 

"Koronavirus určitě dolehne i na některé domácnosti, karanténa, péče o děti, ukončení pracovního poměru nebo nemocenská zasáhnou do jejich rozpočtů. Musíme se o naše občany postarat, je to naše priorita," doplnil starosta.  

TZ: UMČ Brno - střed 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře