Reklama
reklama

Brno se letos poprvé připojí ke Dnům dětské onkologie

K tradici mezinárodního dne dětské onkologie, který celosvětově připadá na 13. února, se letos poprvé připojilo i město Brno. O víkendu 16.až 18. února se v Brně uskuteční první ročník Dnů dětské onkologie. Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám a vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.
Dny dětské onkologie Foto: FN Brno
Program Foto: FN Brno

Na Dny dětské onkologie, které probíhají po celém světě, je pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Po celý únor jsou v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a v Avion Shopping Parku Brno umístěny panely s osvětovou kampaní.

V pátek 16. února od 14 hodin bude probíhat osvětová kampaň na náměstí Svobody. Zde bude možnost získat zlatou stužku z rukou Roberta Jíchy a dovědět se více informací o problematice onkologicky nemocných dětí. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže a malování na obličej.

"V sobotu 17. února ve 14 hodin roztančíme Svoboďák s Flash mob. Společně s lékaři a pracovníky Dětské nemocnice – FNB, Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, Společně k úsměvu a Zdravotními klauny tuto akci zahájíme," řekla za FN Brno Marika Kreuzerová.

Návštěvníci si zde budou moci popovídat přímo s lékaři z Fakultní nemocnice Brno. V 15 a 16 hodin jsou připraveny přednášky doktorky Viery Bajčiové. Děti mohou využít chillout zónu, výtvarnou dílnu i různé soutěže. Specialitou letošního ročníku je soutěž „varlat“.

Od 15 hodin se můžete těšit na čtení s Hanou Holišovou, ambasadorkou projektu, a Alešem Slaninou z Městského divadla Brno. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven foto koutek a od 16 hodin neformální beseda vyléčených pacientů pod patronací organizace Společně k úsměvu. Ve stejnou dobu bude probíhat osvětová kampaň i v areálu Hvězdárny a planetária Brno, kde bude také možné získat zlatou stužku, oddychnout v chillout zóně a využít malování na obličej.

Od 20 hodin v rámci Slavnostního večera na Hvězdárně a planetáriu Brno vystoupí Hana Holišová a Aleš Slanina z Městského divadla Brno. Dále se návštěvníci mohou těšit na projekci Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu. Zakončením slavnostního večera bude vypouštění balónků splněných přání. Vstupenky na večerní program jsou k zakoupení za 200 Kč na pokladně hvězdárny nebo přes online rezervační systém na www.hvezdarna.cz.

V neděli 18. února proběhne v Dětské nemocnici – FNB snídaně pro dětské pacienty z rukou tanečníků Baletu Národního divadla Brno v doprovodu Aleše Slaniny a Lucie Bergerové.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře