Reklama
reklama

Brno se letos poprvé připojí ke Dnům dětské onkologie

K tradici mezinárodního dne dětské onkologie, který celosvětově připadá na 13. února, se letos poprvé připojilo i město Brno. O víkendu 16.až 18. února se v Brně uskuteční první ročník Dnů dětské onkologie. Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám a vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.
Dny dětské onkologie Foto: FN Brno
Program Foto: FN Brno

Na Dny dětské onkologie, které probíhají po celém světě, je pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Po celý únor jsou v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a v Avion Shopping Parku Brno umístěny panely s osvětovou kampaní.

V pátek 16. února od 14 hodin bude probíhat osvětová kampaň na náměstí Svobody. Zde bude možnost získat zlatou stužku z rukou Roberta Jíchy a dovědět se více informací o problematice onkologicky nemocných dětí. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže a malování na obličej.

"V sobotu 17. února ve 14 hodin roztančíme Svoboďák s Flash mob. Společně s lékaři a pracovníky Dětské nemocnice – FNB, Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, Společně k úsměvu a Zdravotními klauny tuto akci zahájíme," řekla za FN Brno Marika Kreuzerová.

Návštěvníci si zde budou moci popovídat přímo s lékaři z Fakultní nemocnice Brno. V 15 a 16 hodin jsou připraveny přednášky doktorky Viery Bajčiové. Děti mohou využít chillout zónu, výtvarnou dílnu i různé soutěže. Specialitou letošního ročníku je soutěž „varlat“.

Od 15 hodin se můžete těšit na čtení s Hanou Holišovou, ambasadorkou projektu, a Alešem Slaninou z Městského divadla Brno. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven foto koutek a od 16 hodin neformální beseda vyléčených pacientů pod patronací organizace Společně k úsměvu. Ve stejnou dobu bude probíhat osvětová kampaň i v areálu Hvězdárny a planetária Brno, kde bude také možné získat zlatou stužku, oddychnout v chillout zóně a využít malování na obličej.

Od 20 hodin v rámci Slavnostního večera na Hvězdárně a planetáriu Brno vystoupí Hana Holišová a Aleš Slanina z Městského divadla Brno. Dále se návštěvníci mohou těšit na projekci Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu. Zakončením slavnostního večera bude vypouštění balónků splněných přání. Vstupenky na večerní program jsou k zakoupení za 200 Kč na pokladně hvězdárny nebo přes online rezervační systém na www.hvezdarna.cz.

V neděli 18. února proběhne v Dětské nemocnici – FNB snídaně pro dětské pacienty z rukou tanečníků Baletu Národního divadla Brno v doprovodu Aleše Slaniny a Lucie Bergerové.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře