Reklama
reklama

Brno se letos poprvé připojí ke Dnům dětské onkologie

K tradici mezinárodního dne dětské onkologie, který celosvětově připadá na 13. února, se letos poprvé připojilo i město Brno. O víkendu 16.až 18. února se v Brně uskuteční první ročník Dnů dětské onkologie. Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám a vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.
Dny dětské onkologie Foto: FN Brno
Program Foto: FN Brno

Na Dny dětské onkologie, které probíhají po celém světě, je pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Po celý únor jsou v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a v Avion Shopping Parku Brno umístěny panely s osvětovou kampaní.

V pátek 16. února od 14 hodin bude probíhat osvětová kampaň na náměstí Svobody. Zde bude možnost získat zlatou stužku z rukou Roberta Jíchy a dovědět se více informací o problematice onkologicky nemocných dětí. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže a malování na obličej.

"V sobotu 17. února ve 14 hodin roztančíme Svoboďák s Flash mob. Společně s lékaři a pracovníky Dětské nemocnice – FNB, Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, Společně k úsměvu a Zdravotními klauny tuto akci zahájíme," řekla za FN Brno Marika Kreuzerová.

Návštěvníci si zde budou moci popovídat přímo s lékaři z Fakultní nemocnice Brno. V 15 a 16 hodin jsou připraveny přednášky doktorky Viery Bajčiové. Děti mohou využít chillout zónu, výtvarnou dílnu i různé soutěže. Specialitou letošního ročníku je soutěž „varlat“.

Od 15 hodin se můžete těšit na čtení s Hanou Holišovou, ambasadorkou projektu, a Alešem Slaninou z Městského divadla Brno. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven foto koutek a od 16 hodin neformální beseda vyléčených pacientů pod patronací organizace Společně k úsměvu. Ve stejnou dobu bude probíhat osvětová kampaň i v areálu Hvězdárny a planetária Brno, kde bude také možné získat zlatou stužku, oddychnout v chillout zóně a využít malování na obličej.

Od 20 hodin v rámci Slavnostního večera na Hvězdárně a planetáriu Brno vystoupí Hana Holišová a Aleš Slanina z Městského divadla Brno. Dále se návštěvníci mohou těšit na projekci Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu. Zakončením slavnostního večera bude vypouštění balónků splněných přání. Vstupenky na večerní program jsou k zakoupení za 200 Kč na pokladně hvězdárny nebo přes online rezervační systém na www.hvezdarna.cz.

V neděli 18. února proběhne v Dětské nemocnici – FNB snídaně pro dětské pacienty z rukou tanečníků Baletu Národního divadla Brno v doprovodu Aleše Slaniny a Lucie Bergerové.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře