Reklama
reklama

Brno rozšiřuje školská zařízení. Náklady na rekonstrukci pokryjí evropské dotace

Město pokračuje v rekonstrukci a navyšování kapacit u školských zařízení a v současné době jsou prioritou tři projekty: stavební úpravy ve Waldorfské základní a mateřské škole, výstavba nové budovy mateřské školy Sýpka a vestavba na Základní škole Čejkovická.

Tři brněnské základní a mateřské školy se dočkají rekonstrukce. Naprostou většinu nákladů na přestavbu stávajících budov a výstavbu nové mateřské školy pak pokryjí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavební práce se dotknou Waldorfské základní a mateřské školy, Čejkovické základní školy a demolice čeká i MŠ na ulici Merhautova. Tam vyroste úplně nový objekt s vyšší kapacitou až o pětasedmdesát míst.

U Waldorfské základní a mateřské školy se bude jednat o opravy venkovního atria, které je v současné době ve velmi špatném stavu. Stavební úpravy zahrnují zabudování výukových prvků zaměřených na přírodní, technické a řemeslné obory a součástí bude i bezbariérový přístup. V budoucnu by pak atrium mohlo být využito jako prostor pro polytechnické vzdělávání. Základní škola Čejkovická by se měla dočkat dostavby čtvrtého nadzemního podlaží. Tím dojde k navýšení kapacity učeben, což je nedostatek, se kterým se škola dlouhodobě potýká.

Poslední projekt v rámci trendu zlepšování kvality školství a zvyšování úrovně výuky se dotkne budovy mateřské školy na ulici Merhautova. Budova mateřské školy Sýpka 26a je v současné době v havarijním stavu a plánuje se její demolice. Na jejím místě by měl vyrůst nový objekt, který převýší současnou kapacitu školky o pětasedmdesát míst. V objektu se budou nacházet tři třídy s veškerým příslušenstvím, zázemím a bezbariérovým přístupem. Stavební úpravy se dotknou i zahrady, která bude určena k venkovnímu pobytu dětí. Téměř devadesát procent u každého ze tří projektů je hrazeno z evropských dotací, město Brno doplatí vždy zbývajících deset procent.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře