Reklama
reklama

Brno rozšiřuje školská zařízení. Náklady na rekonstrukci pokryjí evropské dotace

Město pokračuje v rekonstrukci a navyšování kapacit u školských zařízení a v současné době jsou prioritou tři projekty: stavební úpravy ve Waldorfské základní a mateřské škole, výstavba nové budovy mateřské školy Sýpka a vestavba na Základní škole Čejkovická.

Tři brněnské základní a mateřské školy se dočkají rekonstrukce. Naprostou většinu nákladů na přestavbu stávajících budov a výstavbu nové mateřské školy pak pokryjí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavební práce se dotknou Waldorfské základní a mateřské školy, Čejkovické základní školy a demolice čeká i MŠ na ulici Merhautova. Tam vyroste úplně nový objekt s vyšší kapacitou až o pětasedmdesát míst.

U Waldorfské základní a mateřské školy se bude jednat o opravy venkovního atria, které je v současné době ve velmi špatném stavu. Stavební úpravy zahrnují zabudování výukových prvků zaměřených na přírodní, technické a řemeslné obory a součástí bude i bezbariérový přístup. V budoucnu by pak atrium mohlo být využito jako prostor pro polytechnické vzdělávání. Základní škola Čejkovická by se měla dočkat dostavby čtvrtého nadzemního podlaží. Tím dojde k navýšení kapacity učeben, což je nedostatek, se kterým se škola dlouhodobě potýká.

Poslední projekt v rámci trendu zlepšování kvality školství a zvyšování úrovně výuky se dotkne budovy mateřské školy na ulici Merhautova. Budova mateřské školy Sýpka 26a je v současné době v havarijním stavu a plánuje se její demolice. Na jejím místě by měl vyrůst nový objekt, který převýší současnou kapacitu školky o pětasedmdesát míst. V objektu se budou nacházet tři třídy s veškerým příslušenstvím, zázemím a bezbariérovým přístupem. Stavební úpravy se dotknou i zahrady, která bude určena k venkovnímu pobytu dětí. Téměř devadesát procent u každého ze tří projektů je hrazeno z evropských dotací, město Brno doplatí vždy zbývajících deset procent.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře