Reklama
reklama

Brno přijde o cenovou mapu pozemků

Od září letošního roku zřejmě přestane platit obecně závazná vyhláška Cenová mapa stavebních pozemků statutárního města Brna.

Rada města počátkem května doporučila zastupitelstvu její zrušení. „Důvodů pro tento krok je celá řada. Zjednodušeně řečeno se dá říci, že institut cenové mapy podle současné legislativy není závazný a pro veřejnost může být spíše matoucí než přínosný,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek. Cenová mapa ohodnocuje pozemky, nejde však o cenový regulátor, a proto se může tržní cena pozemku od ceny uvedené v cenové mapě výrazně lišit. Města navíc nemají povinnost cenové mapy stavebních pozemků zpracovávat, v současné době je jich v celé republice platných pouze dvanáct. Pokud není mapa k dispozici, stanovuje se v praxi podle zákonu o obcích hodnota majetku při úplatném převodu ve většině případů v závislosti na výši, která je v daném místě a čase obvyklá, nejde-li o cenu regulovanou státem.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře