Reklama
reklama

Brno přijde o cenovou mapu pozemků

Od září letošního roku zřejmě přestane platit obecně závazná vyhláška Cenová mapa stavebních pozemků statutárního města Brna.

Rada města počátkem května doporučila zastupitelstvu její zrušení. „Důvodů pro tento krok je celá řada. Zjednodušeně řečeno se dá říci, že institut cenové mapy podle současné legislativy není závazný a pro veřejnost může být spíše matoucí než přínosný,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek. Cenová mapa ohodnocuje pozemky, nejde však o cenový regulátor, a proto se může tržní cena pozemku od ceny uvedené v cenové mapě výrazně lišit. Města navíc nemají povinnost cenové mapy stavebních pozemků zpracovávat, v současné době je jich v celé republice platných pouze dvanáct. Pokud není mapa k dispozici, stanovuje se v praxi podle zákonu o obcích hodnota majetku při úplatném převodu ve většině případů v závislosti na výši, která je v daném místě a čase obvyklá, nejde-li o cenu regulovanou státem.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře