Reklama
reklama

Brno plánuje opravit každý rok jeden školní bazén

Od příštího roku čeká žáky všech základních škol povinná výuka plavání. V Brně se v současné době nachází sice devět školních bazénů, ale většina z nich vyžaduje rekonstrukci. Město tedy přišlo s plánem, kdy každý rok zrekonstruuje jeden bazén. Jako první by se mělo začít s přestavbou plaveckého bazénu na ZŠ Arménská v Bohunicích.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce od příštího školního roku zařadit povinnou výuku plavání ve všech základních školách v České republice. V Brně je k dispozici devět školních bazénů, ovšem podle slov náměstka primátora Petra Hladíka jsou v dobrém stavu nanejvýš dva a ostatní se musí v příštích letech opravit. Optimistickou vidinou je pak každým rokem oprava jednoho z bazénů. „Chceme, aby rekonstrukce byly kvalitní, a proto budeme investovat do trvalejšího materiálu, kterým je nerez. Technologie z nerezu jsou navíc dlouhodobě hospodárnější než standardní keramika, protože umožňují posun výšky hladiny bez ztráty vody“ vysvětlil Hladík.

V nejhorším stavu se v tuto chvíli nachází bazén na ZŠ Arménská v Bohunicích, který by se také jako první měl dočkat rekonstrukce. Samotné opravy budou probíhat ve dvou etapách, kdy v první fázi dojde k rekonstrukci bazénové vany a ve druhé fázi dojde k úpravě bazénového okolí. V současné době však teprve probíhá jednání s firmami, které zpracují projektovou dokumentaci zahrnující použití nerezových materiálů. Podle Antonína Crhy, starosty městské části Brno-Bohunice, není ještě kompletně vyřešena ani otázka financování. „Od města máme přislíbenou dotaci ve výši necelých šesti milionů korun na rekonstrukci bazénové vany, ale na druhou fázi oprav stále ještě hledáme finanční prostředky“, uvedl Crha.

Další bazény v Brně jsou součástí škol Herčíkova, Holzova, Horní, Jasanová, Labská, Milénova, náměstí Svornosti a Pastviny.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře