Reklama
reklama

Brno plánuje opravit každý rok jeden školní bazén

Od příštího roku čeká žáky všech základních škol povinná výuka plavání. V Brně se v současné době nachází sice devět školních bazénů, ale většina z nich vyžaduje rekonstrukci. Město tedy přišlo s plánem, kdy každý rok zrekonstruuje jeden bazén. Jako první by se mělo začít s přestavbou plaveckého bazénu na ZŠ Arménská v Bohunicích.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce od příštího školního roku zařadit povinnou výuku plavání ve všech základních školách v České republice. V Brně je k dispozici devět školních bazénů, ovšem podle slov náměstka primátora Petra Hladíka jsou v dobrém stavu nanejvýš dva a ostatní se musí v příštích letech opravit. Optimistickou vidinou je pak každým rokem oprava jednoho z bazénů. „Chceme, aby rekonstrukce byly kvalitní, a proto budeme investovat do trvalejšího materiálu, kterým je nerez. Technologie z nerezu jsou navíc dlouhodobě hospodárnější než standardní keramika, protože umožňují posun výšky hladiny bez ztráty vody“ vysvětlil Hladík.

V nejhorším stavu se v tuto chvíli nachází bazén na ZŠ Arménská v Bohunicích, který by se také jako první měl dočkat rekonstrukce. Samotné opravy budou probíhat ve dvou etapách, kdy v první fázi dojde k rekonstrukci bazénové vany a ve druhé fázi dojde k úpravě bazénového okolí. V současné době však teprve probíhá jednání s firmami, které zpracují projektovou dokumentaci zahrnující použití nerezových materiálů. Podle Antonína Crhy, starosty městské části Brno-Bohunice, není ještě kompletně vyřešena ani otázka financování. „Od města máme přislíbenou dotaci ve výši necelých šesti milionů korun na rekonstrukci bazénové vany, ale na druhou fázi oprav stále ještě hledáme finanční prostředky“, uvedl Crha.

Další bazény v Brně jsou součástí škol Herčíkova, Holzova, Horní, Jasanová, Labská, Milénova, náměstí Svornosti a Pastviny.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře