Reklama
reklama

Brno plánuje opravit každý rok jeden školní bazén

Od příštího roku čeká žáky všech základních škol povinná výuka plavání. V Brně se v současné době nachází sice devět školních bazénů, ale většina z nich vyžaduje rekonstrukci. Město tedy přišlo s plánem, kdy každý rok zrekonstruuje jeden bazén. Jako první by se mělo začít s přestavbou plaveckého bazénu na ZŠ Arménská v Bohunicích.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce od příštího školního roku zařadit povinnou výuku plavání ve všech základních školách v České republice. V Brně je k dispozici devět školních bazénů, ovšem podle slov náměstka primátora Petra Hladíka jsou v dobrém stavu nanejvýš dva a ostatní se musí v příštích letech opravit. Optimistickou vidinou je pak každým rokem oprava jednoho z bazénů. „Chceme, aby rekonstrukce byly kvalitní, a proto budeme investovat do trvalejšího materiálu, kterým je nerez. Technologie z nerezu jsou navíc dlouhodobě hospodárnější než standardní keramika, protože umožňují posun výšky hladiny bez ztráty vody“ vysvětlil Hladík.

V nejhorším stavu se v tuto chvíli nachází bazén na ZŠ Arménská v Bohunicích, který by se také jako první měl dočkat rekonstrukce. Samotné opravy budou probíhat ve dvou etapách, kdy v první fázi dojde k rekonstrukci bazénové vany a ve druhé fázi dojde k úpravě bazénového okolí. V současné době však teprve probíhá jednání s firmami, které zpracují projektovou dokumentaci zahrnující použití nerezových materiálů. Podle Antonína Crhy, starosty městské části Brno-Bohunice, není ještě kompletně vyřešena ani otázka financování. „Od města máme přislíbenou dotaci ve výši necelých šesti milionů korun na rekonstrukci bazénové vany, ale na druhou fázi oprav stále ještě hledáme finanční prostředky“, uvedl Crha.

Další bazény v Brně jsou součástí škol Herčíkova, Holzova, Horní, Jasanová, Labská, Milénova, náměstí Svornosti a Pastviny.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře