Reklama
reklama

Brno o prázdninách čeká několik oprav tramvajových tratí za více než 220 milionů

V letních měsících plánuje DPMB rekonstruovat několik tramvajových tratí. Cílem prací je především modernizace jednotlivých úseků. Opraví se 3 kilometry tratí za více než 220 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

„Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města Brna co nejméně ovlivněni. I z toho důvodu je odložena oprava tramvajové trati v ulici Veveří, i když je ve špatném technickém stavu. Další rozkopaná ulice by však místní obyvatele i dopravu zcela paralyzovala,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Snahou dopravního podniku bude udržet na trati stávající provoz, a to až do jara 2019, kdy bude nutné opravu bezpodmínečně realizovat.

Co a kdy se bude rekonstruovat? Jaké výluky na cestující čekají?

Stavební úprava tramvajové tratě Nezamyslova – Ostravská

Termín: 07 - 08/2018, cena: 105 mil. Kč

Jedná se o rekonstrukci tramvajové tratě v úseku od zastávky Geislerova až po odbočný uzel Líšeň x Stránská skála, která vede z větší části po samostatném tělese. V rámci prací dojde ke kompletní obnově tramvajového tělesa, instalaci pryžových bokovnic a obnovení přechodů přes trať.

Výluková opatření: Tramvajová linka 8 bude odkloněna ulicí Táborskou do Juliánova. Linka 10 bude mimo provoz. Náhradní dopravu do Líšně zajistí posílené autobusové linky 55 a 78 z přestupního bodu u Dělnického domu.

Rekonstrukce tramvajové tratě na Moravském náměstí v úseku navazujícím na ulici Milady Horákové (mezi ulicemi Koliště a Rooseveltovou)

Termín: 07 - 08/2018, cena: 14 mil. Kč

Rekonstrukce je nutná především z důvodu nevyhovujícího stavu tramvajové tratě. Ta se bude opravovat s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. Nové zastávky přinesou větší komfort, především z pohledu bezbariérového přístupu a prodloužení délky nástupní hrany.

Výluková opatření: Tramvajové linky 3 a 5 budou ve směru od Staré osady a Štefánikovy čtvrti ukončeny na kolejové úvrati v ulici Milady Horákové u křižovatky s ulicí Koliště. V opačném směru, od Bystrce a Ústředního hřbitova, budou tyto linky provozně propojeny v uzlu Česká. Tramvajová linka 9 bude po dobu prázdnin mimo provoz a dopravu z Lesné do centra zajistí posílená tramvajová linka 11 vedená ulicí Cejl. Autobusové linky 67, N92, N93 objedou uzavřený úsek ulicemi Příční a Bratislavskou nebo Lidickou a Lužáneckou.

Rekonstrukce kolejového trojúhelníku Moravské náměstí v ústí ulic Joštovy a Rašínovy

Termín: 07 - 08/2018, cena: 30 mil. Kč

Kompletní rekonstrukce kolejového trojúhelníku, včetně výhybek, bude probíhat v koordinaci s opravou dlažby společností BKOM před kostelem sv. Tomáše a rekonstrukcí horkovodu v ulici Rašínově.

Výluková opatření: Po celou dobu prázdnin bude přerušen provoz tramvají přes náměstí Svobody. Tramvajová linka 4 bude odkloněna ulicí Husovou, linka 9 bude nahrazena linkou 11 (viz předcházející akce).

Rekonstrukce tramvajové tratě v ulicích Selská – Obřanská

Termín: 06 - 09/2018, přípravné práce od poloviny května, cena: 72 mil. Kč

V rámci této akce dojde k rekonstrukci tramvajové smyčky Babická, společně s bezbariérovými zastávkami pro výstup a nástup, opravě smyčky Maloměřice-most a také k rekonstrukci tramvajové tratě v ulicích Selské a Obřanské. Vyměněny budou kolejnice, a to opět s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací tramvajové dopravy.

Výluková opatření: Pro realizaci prací bude využito již probíhající výluky tramvajové dopravy v souvislosti s rekonstrukcí ulice Valchařské. Žádná další opatření v provozu linek MHD tedy nejsou třeba.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře