Reklama
reklama

Brno o prázdninách čeká několik oprav tramvajových tratí za více než 220 milionů

V letních měsících plánuje DPMB rekonstruovat několik tramvajových tratí. Cílem prací je především modernizace jednotlivých úseků. Opraví se 3 kilometry tratí za více než 220 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

„Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města Brna co nejméně ovlivněni. I z toho důvodu je odložena oprava tramvajové trati v ulici Veveří, i když je ve špatném technickém stavu. Další rozkopaná ulice by však místní obyvatele i dopravu zcela paralyzovala,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Snahou dopravního podniku bude udržet na trati stávající provoz, a to až do jara 2019, kdy bude nutné opravu bezpodmínečně realizovat.

Co a kdy se bude rekonstruovat? Jaké výluky na cestující čekají?

Stavební úprava tramvajové tratě Nezamyslova – Ostravská

Termín: 07 - 08/2018, cena: 105 mil. Kč

Jedná se o rekonstrukci tramvajové tratě v úseku od zastávky Geislerova až po odbočný uzel Líšeň x Stránská skála, která vede z větší části po samostatném tělese. V rámci prací dojde ke kompletní obnově tramvajového tělesa, instalaci pryžových bokovnic a obnovení přechodů přes trať.

Výluková opatření: Tramvajová linka 8 bude odkloněna ulicí Táborskou do Juliánova. Linka 10 bude mimo provoz. Náhradní dopravu do Líšně zajistí posílené autobusové linky 55 a 78 z přestupního bodu u Dělnického domu.

Rekonstrukce tramvajové tratě na Moravském náměstí v úseku navazujícím na ulici Milady Horákové (mezi ulicemi Koliště a Rooseveltovou)

Termín: 07 - 08/2018, cena: 14 mil. Kč

Rekonstrukce je nutná především z důvodu nevyhovujícího stavu tramvajové tratě. Ta se bude opravovat s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. Nové zastávky přinesou větší komfort, především z pohledu bezbariérového přístupu a prodloužení délky nástupní hrany.

Výluková opatření: Tramvajové linky 3 a 5 budou ve směru od Staré osady a Štefánikovy čtvrti ukončeny na kolejové úvrati v ulici Milady Horákové u křižovatky s ulicí Koliště. V opačném směru, od Bystrce a Ústředního hřbitova, budou tyto linky provozně propojeny v uzlu Česká. Tramvajová linka 9 bude po dobu prázdnin mimo provoz a dopravu z Lesné do centra zajistí posílená tramvajová linka 11 vedená ulicí Cejl. Autobusové linky 67, N92, N93 objedou uzavřený úsek ulicemi Příční a Bratislavskou nebo Lidickou a Lužáneckou.

Rekonstrukce kolejového trojúhelníku Moravské náměstí v ústí ulic Joštovy a Rašínovy

Termín: 07 - 08/2018, cena: 30 mil. Kč

Kompletní rekonstrukce kolejového trojúhelníku, včetně výhybek, bude probíhat v koordinaci s opravou dlažby společností BKOM před kostelem sv. Tomáše a rekonstrukcí horkovodu v ulici Rašínově.

Výluková opatření: Po celou dobu prázdnin bude přerušen provoz tramvají přes náměstí Svobody. Tramvajová linka 4 bude odkloněna ulicí Husovou, linka 9 bude nahrazena linkou 11 (viz předcházející akce).

Rekonstrukce tramvajové tratě v ulicích Selská – Obřanská

Termín: 06 - 09/2018, přípravné práce od poloviny května, cena: 72 mil. Kč

V rámci této akce dojde k rekonstrukci tramvajové smyčky Babická, společně s bezbariérovými zastávkami pro výstup a nástup, opravě smyčky Maloměřice-most a také k rekonstrukci tramvajové tratě v ulicích Selské a Obřanské. Vyměněny budou kolejnice, a to opět s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací tramvajové dopravy.

Výluková opatření: Pro realizaci prací bude využito již probíhající výluky tramvajové dopravy v souvislosti s rekonstrukcí ulice Valchařské. Žádná další opatření v provozu linek MHD tedy nejsou třeba.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře