Reklama
reklama

Brno o prázdninách čeká několik oprav tramvajových tratí za více než 220 milionů

V letních měsících plánuje DPMB rekonstruovat několik tramvajových tratí. Cílem prací je především modernizace jednotlivých úseků. Opraví se 3 kilometry tratí za více než 220 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

„Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města Brna co nejméně ovlivněni. I z toho důvodu je odložena oprava tramvajové trati v ulici Veveří, i když je ve špatném technickém stavu. Další rozkopaná ulice by však místní obyvatele i dopravu zcela paralyzovala,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Snahou dopravního podniku bude udržet na trati stávající provoz, a to až do jara 2019, kdy bude nutné opravu bezpodmínečně realizovat.

Co a kdy se bude rekonstruovat? Jaké výluky na cestující čekají?

Stavební úprava tramvajové tratě Nezamyslova – Ostravská

Termín: 07 - 08/2018, cena: 105 mil. Kč

Jedná se o rekonstrukci tramvajové tratě v úseku od zastávky Geislerova až po odbočný uzel Líšeň x Stránská skála, která vede z větší části po samostatném tělese. V rámci prací dojde ke kompletní obnově tramvajového tělesa, instalaci pryžových bokovnic a obnovení přechodů přes trať.

Výluková opatření: Tramvajová linka 8 bude odkloněna ulicí Táborskou do Juliánova. Linka 10 bude mimo provoz. Náhradní dopravu do Líšně zajistí posílené autobusové linky 55 a 78 z přestupního bodu u Dělnického domu.

Rekonstrukce tramvajové tratě na Moravském náměstí v úseku navazujícím na ulici Milady Horákové (mezi ulicemi Koliště a Rooseveltovou)

Termín: 07 - 08/2018, cena: 14 mil. Kč

Rekonstrukce je nutná především z důvodu nevyhovujícího stavu tramvajové tratě. Ta se bude opravovat s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. Nové zastávky přinesou větší komfort, především z pohledu bezbariérového přístupu a prodloužení délky nástupní hrany.

Výluková opatření: Tramvajové linky 3 a 5 budou ve směru od Staré osady a Štefánikovy čtvrti ukončeny na kolejové úvrati v ulici Milady Horákové u křižovatky s ulicí Koliště. V opačném směru, od Bystrce a Ústředního hřbitova, budou tyto linky provozně propojeny v uzlu Česká. Tramvajová linka 9 bude po dobu prázdnin mimo provoz a dopravu z Lesné do centra zajistí posílená tramvajová linka 11 vedená ulicí Cejl. Autobusové linky 67, N92, N93 objedou uzavřený úsek ulicemi Příční a Bratislavskou nebo Lidickou a Lužáneckou.

Rekonstrukce kolejového trojúhelníku Moravské náměstí v ústí ulic Joštovy a Rašínovy

Termín: 07 - 08/2018, cena: 30 mil. Kč

Kompletní rekonstrukce kolejového trojúhelníku, včetně výhybek, bude probíhat v koordinaci s opravou dlažby společností BKOM před kostelem sv. Tomáše a rekonstrukcí horkovodu v ulici Rašínově.

Výluková opatření: Po celou dobu prázdnin bude přerušen provoz tramvají přes náměstí Svobody. Tramvajová linka 4 bude odkloněna ulicí Husovou, linka 9 bude nahrazena linkou 11 (viz předcházející akce).

Rekonstrukce tramvajové tratě v ulicích Selská – Obřanská

Termín: 06 - 09/2018, přípravné práce od poloviny května, cena: 72 mil. Kč

V rámci této akce dojde k rekonstrukci tramvajové smyčky Babická, společně s bezbariérovými zastávkami pro výstup a nástup, opravě smyčky Maloměřice-most a také k rekonstrukci tramvajové tratě v ulicích Selské a Obřanské. Vyměněny budou kolejnice, a to opět s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací tramvajové dopravy.

Výluková opatření: Pro realizaci prací bude využito již probíhající výluky tramvajové dopravy v souvislosti s rekonstrukcí ulice Valchařské. Žádná další opatření v provozu linek MHD tedy nejsou třeba.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrace ledové sochy Foto: Galerie Vaňkovka
Unikátní výstava ledových soch dnes začala v Galerii Vaňkovka. Zájemci si mohou prohlédnout sochy až 2,5 metrů vysoké a 6 metrů široké. K vidění je například brankář Komety nebo katedrála sv. Petra a...
18.01.2019 - 11:28
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Ke smutné události došlo včera ve Vracově na Hodonínsku. Senior, který jel na kole, při jízdě upadl. Pád z jízdního kola nepřežil. Nehodu vyšetřují policisté.
18.01.2019 - 08:22
Jihomoravský kraj zve na Slovácký rok v Kyjově Foto: MMB
Brněnské veletrhy cestovního ruchu dnes začaly na brněnském výstavišti. I letos nabídnou návštěvníkům tipy, kam vyrazit na dovolenou po Česku či po zahraničí nebo jak trávit volný čas. Třetí lednový...
17.01.2019 - 16:02
Dopravnímu podniku způsobili vandalové v loňském roce škody za necelých 3,5 milionu korun. Oproti roku 2017 je to pokles o 700 tisíc korun. Nejčastěji jsou terčem vandalů autobusy, tramvaje a...
17.01.2019 - 15:10
Vizualizace domu Foto: MMB
Díky celkové rekonstrukci dvou bytových domů na Cejlu v budoucnu vznikne nový domov pro seniory. Radní včera na tuto stavbu schválili zadání výběrového řízení. Podle plánů se sem první obyvatelé...
17.01.2019 - 06:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Komentáře