Reklama
reklama

Brno o prázdninách čeká několik oprav tramvajových tratí za více než 220 milionů

V letních měsících plánuje DPMB rekonstruovat několik tramvajových tratí. Cílem prací je především modernizace jednotlivých úseků. Opraví se 3 kilometry tratí za více než 220 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

„Naší snahou je, aby těmito pracemi byli cestující a obyvatelé města Brna co nejméně ovlivněni. I z toho důvodu je odložena oprava tramvajové trati v ulici Veveří, i když je ve špatném technickém stavu. Další rozkopaná ulice by však místní obyvatele i dopravu zcela paralyzovala,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Snahou dopravního podniku bude udržet na trati stávající provoz, a to až do jara 2019, kdy bude nutné opravu bezpodmínečně realizovat.

Co a kdy se bude rekonstruovat? Jaké výluky na cestující čekají?

Stavební úprava tramvajové tratě Nezamyslova – Ostravská

Termín: 07 - 08/2018, cena: 105 mil. Kč

Jedná se o rekonstrukci tramvajové tratě v úseku od zastávky Geislerova až po odbočný uzel Líšeň x Stránská skála, která vede z větší části po samostatném tělese. V rámci prací dojde ke kompletní obnově tramvajového tělesa, instalaci pryžových bokovnic a obnovení přechodů přes trať.

Výluková opatření: Tramvajová linka 8 bude odkloněna ulicí Táborskou do Juliánova. Linka 10 bude mimo provoz. Náhradní dopravu do Líšně zajistí posílené autobusové linky 55 a 78 z přestupního bodu u Dělnického domu.

Rekonstrukce tramvajové tratě na Moravském náměstí v úseku navazujícím na ulici Milady Horákové (mezi ulicemi Koliště a Rooseveltovou)

Termín: 07 - 08/2018, cena: 14 mil. Kč

Rekonstrukce je nutná především z důvodu nevyhovujícího stavu tramvajové tratě. Ta se bude opravovat s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. Nové zastávky přinesou větší komfort, především z pohledu bezbariérového přístupu a prodloužení délky nástupní hrany.

Výluková opatření: Tramvajové linky 3 a 5 budou ve směru od Staré osady a Štefánikovy čtvrti ukončeny na kolejové úvrati v ulici Milady Horákové u křižovatky s ulicí Koliště. V opačném směru, od Bystrce a Ústředního hřbitova, budou tyto linky provozně propojeny v uzlu Česká. Tramvajová linka 9 bude po dobu prázdnin mimo provoz a dopravu z Lesné do centra zajistí posílená tramvajová linka 11 vedená ulicí Cejl. Autobusové linky 67, N92, N93 objedou uzavřený úsek ulicemi Příční a Bratislavskou nebo Lidickou a Lužáneckou.

Rekonstrukce kolejového trojúhelníku Moravské náměstí v ústí ulic Joštovy a Rašínovy

Termín: 07 - 08/2018, cena: 30 mil. Kč

Kompletní rekonstrukce kolejového trojúhelníku, včetně výhybek, bude probíhat v koordinaci s opravou dlažby společností BKOM před kostelem sv. Tomáše a rekonstrukcí horkovodu v ulici Rašínově.

Výluková opatření: Po celou dobu prázdnin bude přerušen provoz tramvají přes náměstí Svobody. Tramvajová linka 4 bude odkloněna ulicí Husovou, linka 9 bude nahrazena linkou 11 (viz předcházející akce).

Rekonstrukce tramvajové tratě v ulicích Selská – Obřanská

Termín: 06 - 09/2018, přípravné práce od poloviny května, cena: 72 mil. Kč

V rámci této akce dojde k rekonstrukci tramvajové smyčky Babická, společně s bezbariérovými zastávkami pro výstup a nástup, opravě smyčky Maloměřice-most a také k rekonstrukci tramvajové tratě v ulicích Selské a Obřanské. Vyměněny budou kolejnice, a to opět s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací tramvajové dopravy.

Výluková opatření: Pro realizaci prací bude využito již probíhající výluky tramvajové dopravy v souvislosti s rekonstrukcí ulice Valchařské. Žádná další opatření v provozu linek MHD tedy nejsou třeba.

 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře