Reklama
reklama

Brno nabízí dotace na oživení nábřeží brněnských řek

Lidé a spolky mohou do 31. října žádat o poskytnutí dotací z rozpočtu města na akce, které oživují brněnská nábřeží. Cílem programu je podpora projektů, které zvyšují společenské využití nábřeží a poutají zájem lidí o jejich podobu.

Žádosti magistrát sbírá pro akce konající se v roce 2018. Maximální výše je 500 tisíc korun. Podpořeny budou například projekty, které usilují o návrat společenského života zpět k řekám a také cíleně zdůrazňují jejich přírodní a ekologickou hodnotu.

„Chceme motivovat Brňany k zájmu o své nejbližší okolí a prostřednictvím podpory místních spolků pomáhat vytvářet atraktivní a živá nábřeží,“ upřesnil důvody vzniku dotačního programu náměstek primátora Martin Ander. Projekty mají během přípravy či samotné realizace zapojovat širší veřejnost tak, aby byl podpořen i místní společenský život.

Na letošní rok město obdrželo 5 žádostí o dotace na podporu oživení nábřeží brněnských řek. Město mezi ně rozdělilo částku 1 134 000 Kč. Brno tak podpořilo například festival Překročme řeku, výstavbu nového mola na Svratce v Jundrově či vznik vzdělávacích programů pro školy.  

Podrobné podmínky žádostí o poskytnutí dotace na příští rok jsou zveřejněny na stránkách www.brno.cz/ozp v sekci Dotace.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře