Reklama
reklama

Brno nabízí dotace na oživení nábřeží brněnských řek

Lidé a spolky mohou do 31. října žádat o poskytnutí dotací z rozpočtu města na akce, které oživují brněnská nábřeží. Cílem programu je podpora projektů, které zvyšují společenské využití nábřeží a poutají zájem lidí o jejich podobu.

Žádosti magistrát sbírá pro akce konající se v roce 2018. Maximální výše je 500 tisíc korun. Podpořeny budou například projekty, které usilují o návrat společenského života zpět k řekám a také cíleně zdůrazňují jejich přírodní a ekologickou hodnotu.

„Chceme motivovat Brňany k zájmu o své nejbližší okolí a prostřednictvím podpory místních spolků pomáhat vytvářet atraktivní a živá nábřeží,“ upřesnil důvody vzniku dotačního programu náměstek primátora Martin Ander. Projekty mají během přípravy či samotné realizace zapojovat širší veřejnost tak, aby byl podpořen i místní společenský život.

Na letošní rok město obdrželo 5 žádostí o dotace na podporu oživení nábřeží brněnských řek. Město mezi ně rozdělilo částku 1 134 000 Kč. Brno tak podpořilo například festival Překročme řeku, výstavbu nového mola na Svratce v Jundrově či vznik vzdělávacích programů pro školy.  

Podrobné podmínky žádostí o poskytnutí dotace na příští rok jsou zveřejněny na stránkách www.brno.cz/ozp v sekci Dotace.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře