Reklama
reklama

Brno nabízí dotace na oživení nábřeží brněnských řek

Lidé a spolky mohou do 31. října žádat o poskytnutí dotací z rozpočtu města na akce, které oživují brněnská nábřeží. Cílem programu je podpora projektů, které zvyšují společenské využití nábřeží a poutají zájem lidí o jejich podobu.

Žádosti magistrát sbírá pro akce konající se v roce 2018. Maximální výše je 500 tisíc korun. Podpořeny budou například projekty, které usilují o návrat společenského života zpět k řekám a také cíleně zdůrazňují jejich přírodní a ekologickou hodnotu.

„Chceme motivovat Brňany k zájmu o své nejbližší okolí a prostřednictvím podpory místních spolků pomáhat vytvářet atraktivní a živá nábřeží,“ upřesnil důvody vzniku dotačního programu náměstek primátora Martin Ander. Projekty mají během přípravy či samotné realizace zapojovat širší veřejnost tak, aby byl podpořen i místní společenský život.

Na letošní rok město obdrželo 5 žádostí o dotace na podporu oživení nábřeží brněnských řek. Město mezi ně rozdělilo částku 1 134 000 Kč. Brno tak podpořilo například festival Překročme řeku, výstavbu nového mola na Svratce v Jundrově či vznik vzdělávacích programů pro školy.  

Podrobné podmínky žádostí o poskytnutí dotace na příští rok jsou zveřejněny na stránkách www.brno.cz/ozp v sekci Dotace.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře