Reklama
reklama

Zelný trh se po roce otevřel. Zatím se práší, trhy budou v červnu

Brňané, turisté nebo také prodejci zeleniny si mohou oddychnout. Po asi čtrnácti měsících si opět naplno užijí Zelný trh. Tradiční trhy by se měly vrátit v červnu. Opravy se protáhly o více než tři měsíce kvůli nečekaně dlouhému archeologickému průzkumu.

Nová dlažba, stromy, lavičky, parkovací místa i zábrany proti autům. A za několik týdnů i stánky. To je výsledek rekonstrukce za necelých osmašedesát milionů korun. Uleví se i Starobrněnské ulici, ve které auta během oprav výrazně poškodila dlažbu. "Jsme rádi, že jsme dokončili opravu Zelného trhu a historické jádro dostane další nový a čistý prostor, kam se může vrátit široká veřejnost. V samotném centru nás čekají další opravy některých ulic a pokračuje výstavba parkovacího domu na ulici Panenská," říká náměstek brněnského primátora Richard Mrázek. Na náměstí přibylo i sedmnáct stromů.

Prvotní dojem zatím kazí všudypřítomný štěrk a prach, který na Zelném trhu zůstal po položení dlažby. Ten by se měl postupně odstraňovat. "Pořád to tu vypadá trochu jako na stavbě. Až se ten nepořádek smyje, bude to příjemné," myslí si Josef Václavek, který na Zelný trh chodí z nedalekého bytu i pro zeleninu. Její prodejci jsou zatím přestěhovaní na Moravské náměstí, kam se jim původně moc nechtělo. Časem ale zjistili, že i tam si k nim lidé cestu najdou... a mnozí se ani nechtějí vracet.

Původní termín se odsunul kvůli vykopávkám, které trvaly desetkrát déle, než podle plánů měly. "V centrální lokalitě náměstí měl průzkum podle harmonogramu trvat deset dní, ve skutečnosti však trval 112 dní," vysvětlil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře