Reklama
reklama

Brno má návrh nového územního plánu. Představitelé města jej zveřejnili v úterý

Od včerejšího dne si Brňané mohou prohlédnout návrh nového územního plánu pro jihomoravskou metropoli. Připomínkovat jej či podávat námitky mohou do 13. května letošního roku.

Územní plán představuje klíčový dokument pro rozvoj města pod Špilberkem. Ten současný platí déle než čtvrt století a jeho poslední změna proběhla před 10 lety. Změna územního plánu musí podle zákona proběhnout do konce roku 2022 a pro Brno je zásadní v mnoha ohledech.

„I přes aktuální složitou situaci v naší zemi pokračujeme v práci na novém územním plánu. Ten sehraje klíčovou roli v dalším rozvoji města. Jeho dokončení a schválení je pro nás prioritou. Držíme harmonogram prací a dnes zveřejňujeme jeho návrh,“ uvedal v úterý primátorka Markéta Vaňková. Podle odborníků na realitní trh by právě změna územního plánu mohla znamenat například zvýšení výstavby v jihomoravské metropoli a tím pádem i snížení cen nemovitostí.

Zájemci si budou moci návrh prohlédnout a vyslechnout si i odborný výklad Kanceláře architekta města Brna. „Společně s Odborem územního plánování a rozvoje MMB chystáme na středu 6. května 2020 v zastupitelském sále Nové radnice veřejné projednání. Samozřejmě budeme bedlivě sledovat situaci ohledně bezpečnostních a preventivních opatření, která jsou v České republice zavedena. V případě potřeby budeme o změnách informovat s předstihem,“ přiblížil radní pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal. 

Aktuálně je návrh k dispozici na portálu územního plánování města Brna www.upmb.brno.cz v záložce Připravovaný územní plán města Brna/Návrh.

„Od chvíle zveřejnění návrhu územního plánu poběží do 13. května 2020 doba, kdy jej lidé mohou připomínkovat nebo podávat námitky. Prosím občany, aby své dotazy přednostně posílali na e-mailovou adresu pripravovanyUPmB@brno.cz,“ vysvětlila Pavla Pannová, vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře