Reklama
reklama

Brno má návrh nového územního plánu. Představitelé města jej zveřejnili v úterý

Od včerejšího dne si Brňané mohou prohlédnout návrh nového územního plánu pro jihomoravskou metropoli. Připomínkovat jej či podávat námitky mohou do 13. května letošního roku.

Územní plán představuje klíčový dokument pro rozvoj města pod Špilberkem. Ten současný platí déle než čtvrt století a jeho poslední změna proběhla před 10 lety. Změna územního plánu musí podle zákona proběhnout do konce roku 2022 a pro Brno je zásadní v mnoha ohledech.

„I přes aktuální složitou situaci v naší zemi pokračujeme v práci na novém územním plánu. Ten sehraje klíčovou roli v dalším rozvoji města. Jeho dokončení a schválení je pro nás prioritou. Držíme harmonogram prací a dnes zveřejňujeme jeho návrh,“ uvedal v úterý primátorka Markéta Vaňková. Podle odborníků na realitní trh by právě změna územního plánu mohla znamenat například zvýšení výstavby v jihomoravské metropoli a tím pádem i snížení cen nemovitostí.

Zájemci si budou moci návrh prohlédnout a vyslechnout si i odborný výklad Kanceláře architekta města Brna. „Společně s Odborem územního plánování a rozvoje MMB chystáme na středu 6. května 2020 v zastupitelském sále Nové radnice veřejné projednání. Samozřejmě budeme bedlivě sledovat situaci ohledně bezpečnostních a preventivních opatření, která jsou v České republice zavedena. V případě potřeby budeme o změnách informovat s předstihem,“ přiblížil radní pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal. 

Aktuálně je návrh k dispozici na portálu územního plánování města Brna www.upmb.brno.cz v záložce Připravovaný územní plán města Brna/Návrh.

„Od chvíle zveřejnění návrhu územního plánu poběží do 13. května 2020 doba, kdy jej lidé mohou připomínkovat nebo podávat námitky. Prosím občany, aby své dotazy přednostně posílali na e-mailovou adresu pripravovanyUPmB@brno.cz,“ vysvětlila Pavla Pannová, vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře