Reklama
reklama

Brno letos investuje do vzdělávání 230 milionů korun

Nejvíce z 230 milionů korun, které město Brno pro rok 2019 vyčlenilo na vzdělávání, poputuje na rekonstrukce a opravy škol. Dále také do oprav bazénů, technického vzdělávání, pojízdných laboratoří a stravování.

Mezi největší plánované rekonstrukce v letošním roce patří oprava střechy základní školy Jana Babáka v Žabovřeskách, vybudování větracího systému v základní škole Svážná v Novém Lískovci nebo rekonstrukce kuchyní v mateřských školách Šrámkova a Brechtova v městské části Brno-sever. „Nejvíce financí bude směřovat do rekonstrukcí. Město si nechalo před dvěma lety zpracovat souhrn závad a nutných oprav na brněnských základních a mateřských školách. Celková částka se tehdy vyšplhala na 1,4 miliardy korun. Jednalo se o tak obrovskou sumu, neboť rekonstrukce školských objektů byly dlouhodobě podfinancovány. To jsme se rozhodli změnit a třetím rokem jsme vyčlenili na rekonstrukce škol zhruba 180 milionů korun,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Kromě rekonstrukcí se finanční podpory dočká rovněž technické vzdělávání a sport. „V tomto roce dáváme přes dva miliony korun na zajištění základního plaveckého výcviku. Pokračujeme také v podpoře technického vzdělávání v mateřských školách. Pro základní školy chystáme pojízdnou laboratoř FAB LAB, v níž si mohou studenti vyzkoušet různé praktické činnosti ale i moderní technologie jako je třeba 3D tiskárna,“ upřesnil Suchý.

Finanční prostředky poputují v tomto roce také na kurzy etické výchovy na základních školách, podporu vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu nebo na přípravu dietních jídel pro děti, které mají lékařem stanovenou bezlepkovou, bezlaktózovou nebo jinou dietu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře