Reklama
reklama

Brno letos investuje do vzdělávání 230 milionů korun

Nejvíce z 230 milionů korun, které město Brno pro rok 2019 vyčlenilo na vzdělávání, poputuje na rekonstrukce a opravy škol. Dále také do oprav bazénů, technického vzdělávání, pojízdných laboratoří a stravování.

Mezi největší plánované rekonstrukce v letošním roce patří oprava střechy základní školy Jana Babáka v Žabovřeskách, vybudování větracího systému v základní škole Svážná v Novém Lískovci nebo rekonstrukce kuchyní v mateřských školách Šrámkova a Brechtova v městské části Brno-sever. „Nejvíce financí bude směřovat do rekonstrukcí. Město si nechalo před dvěma lety zpracovat souhrn závad a nutných oprav na brněnských základních a mateřských školách. Celková částka se tehdy vyšplhala na 1,4 miliardy korun. Jednalo se o tak obrovskou sumu, neboť rekonstrukce školských objektů byly dlouhodobě podfinancovány. To jsme se rozhodli změnit a třetím rokem jsme vyčlenili na rekonstrukce škol zhruba 180 milionů korun,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Kromě rekonstrukcí se finanční podpory dočká rovněž technické vzdělávání a sport. „V tomto roce dáváme přes dva miliony korun na zajištění základního plaveckého výcviku. Pokračujeme také v podpoře technického vzdělávání v mateřských školách. Pro základní školy chystáme pojízdnou laboratoř FAB LAB, v níž si mohou studenti vyzkoušet různé praktické činnosti ale i moderní technologie jako je třeba 3D tiskárna,“ upřesnil Suchý.

Finanční prostředky poputují v tomto roce také na kurzy etické výchovy na základních školách, podporu vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu nebo na přípravu dietních jídel pro děti, které mají lékařem stanovenou bezlepkovou, bezlaktózovou nebo jinou dietu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře