Reklama
reklama

Brno letos investuje do vzdělávání 230 milionů korun

Nejvíce z 230 milionů korun, které město Brno pro rok 2019 vyčlenilo na vzdělávání, poputuje na rekonstrukce a opravy škol. Dále také do oprav bazénů, technického vzdělávání, pojízdných laboratoří a stravování.

Mezi největší plánované rekonstrukce v letošním roce patří oprava střechy základní školy Jana Babáka v Žabovřeskách, vybudování větracího systému v základní škole Svážná v Novém Lískovci nebo rekonstrukce kuchyní v mateřských školách Šrámkova a Brechtova v městské části Brno-sever. „Nejvíce financí bude směřovat do rekonstrukcí. Město si nechalo před dvěma lety zpracovat souhrn závad a nutných oprav na brněnských základních a mateřských školách. Celková částka se tehdy vyšplhala na 1,4 miliardy korun. Jednalo se o tak obrovskou sumu, neboť rekonstrukce školských objektů byly dlouhodobě podfinancovány. To jsme se rozhodli změnit a třetím rokem jsme vyčlenili na rekonstrukce škol zhruba 180 milionů korun,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Kromě rekonstrukcí se finanční podpory dočká rovněž technické vzdělávání a sport. „V tomto roce dáváme přes dva miliony korun na zajištění základního plaveckého výcviku. Pokračujeme také v podpoře technického vzdělávání v mateřských školách. Pro základní školy chystáme pojízdnou laboratoř FAB LAB, v níž si mohou studenti vyzkoušet různé praktické činnosti ale i moderní technologie jako je třeba 3D tiskárna,“ upřesnil Suchý.

Finanční prostředky poputují v tomto roce také na kurzy etické výchovy na základních školách, podporu vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu nebo na přípravu dietních jídel pro děti, které mají lékařem stanovenou bezlepkovou, bezlaktózovou nebo jinou dietu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře