Reklama
reklama

Brno investuje miliony do letecké dopravy

Město Brno se rozhodlo investovat do letecké dopravy celých jedenáct a půl milionu korun. Peníze poskytne na propagaci města a kraje prostřednictvím pravidelné linky z Brna do Mnichova. Tato linka byla v minulém roce ztrátová, přesto je však podle radních důležitá, neboť udržuje město v kontaktu s přestupním uzlem do celého světa.

Na zachování linky do Mnichova a podporu letectví dají letos město Brno i Jihomoravský kraj shodně jedenáct a půl milionu korun. Linka do Mnichova byla zavedena v listopadu 2015 a za první rok přepravila asi jedenáct tisíc cestujících. Létala šestkrát týdně jednou denně, ovšem v závěru loňského roku převážela průměrně padesát osob denně a byla ztrátová. Přesto se ji radní snaží udržet a podporovat. „Pro byznys má tato linka velký význam a bylo naším zájmem ji udržet. Jsem rád, že se podařilo vyjednat i její rozšíření a frekvence letů nyní bude dvakrát denně,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Od pondělí 24. dubna se létá ve všední dny z Brna ve 12:30 a 21:45 a z Mnichova vždy v 10:55 a 20:15, o víkendech jen jednou denně. Propagaci prostřednictvím letecké linky navrhla městu a kraji společnost British Midland Regional Limited, která spojení do Mnichova zajišťuje. Samotná podoba propagace bude vedena na mnoha úrovních, kdy budou PR aktivity směřovat jak na média v České republice, tak i v zahraničí. „Podpora leteckého spojení je jednou z priorit Brna a naší snahou je zajistit městu a celému regionu co nejvyšší dostupnost a letecké napojení na další evropská města. Zároveň jsme se dohodli na společném postupu v této věci s Jihomoravským krajem, který smlouvu se společností BMI také schválil. Dlouhodobě chceme nastavit systém tak, aby se z Brna rozlétaly linky cca do tří až pěti destinací,“ přiblížil chystanou propagaci primátor Vokřál.

Další formou propagace bude internetová a tištěná komunikace pomocí stránek společnosti BMI, sociálních sítí a palubního časopisu. Dále reklama na letišti, letáky a brožury na podporu kampaně a v neposlední řadě cílená marketingová kampaň v Německu. Ta bude cílit na sociální média, na mediálně vděčné události v Německu, novináře, bloggery nebo mezinárodní veletrhy. 

Brno by však do budoucna mohlo dát na podporu letectví i více peněz než nynějších jedenáct a půl milionu. Podle primátora Vokřála jedná město s krajem o zapojení dalších destinací. V případě, že by se objevily atraktivní destinace, město by podle něj mohlo podporu zvýšit o dalších patnáct milionů korun. Otázkou však zůstává, jestli podpora letecké dopravy v takovém rozsahu má smysl. V Brně byla již v minulosti s velkou slávou zahájena řada linek, které pak postupně končily. Jedná se například o lety do španělské Girony, italského Bergama, ale i do Moskvy. Samotná linka do Mnichova byla před deseti lety zrušena (po pouhém roce a půl provozu) kvůli prodělečnosti. Byla obnovena až v listopadu 2015 a již koncem minulého roku byla ztrátová. Přesto se radní domnívají, že investice vysokých částek do letecké dopravy se jim vyplatí.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře