Reklama
reklama

Brno investuje 150 milionů do opravy tramvajových tratí. Začne o prázdninách

Dopravní podnik na letošní rok naplánoval rekonstrukci tramvajových tratí v ulicích Kounicově, Líšeňské, Křenové, na třídě Generála Píky a kolejový trojúhelník u Semilassa. Opravy jsou plánovány převážně na letní měsíce, kdy je využití městské hromadné dopravy nižší.

Cílem rekonstrukce tramvajových tratí je především modernizace jednotlivých úseků v souladu se strategickým plánem společnosti na období let 2016 - 2020, a to s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. Snahou DPMB je, aby byli lidé stavebními pracemi co nejméně ovlivněni, a z toho důvodu dojde k rekonstrukcím převážně v letních měsících, kdy je většina studentů mimo Brno a také spousta rodin jezdí na dovolenou. Podle generálního ředitele DPMB Miloše Havránka bude v některých úsecích zachován provoz a doprava bude vedena jednokolejně.

Tramvajové tratě se budou rekonstruovat v ulicích Kounicově, Líšeňské, Křenové a kolejový trojúhelník u Semilassa. U tratí s otevřeným kolejovým svrškem se jedná o rekonstrukci úseku na třídě Generála Píky. Všechny rekonstrukce budou provedeny od července do srpna s výjimkou kolejového trojúhelníku u Semilassa. Opravy v tomto úseku proběhnou až od září do října a největšího dopravního omezení se dočká trolejbusová linka 30, která bude v nezbytném rozsahu ukončena na Slovanském náměstí a do Králova Pole, nádraží bude nahrazena autobusy x30, případně souběžnými linkami 44, 53 a 84.

Veškeré informace o opravách a výlukách získají cestující na www.dpmb.cz

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře