Reklama
reklama

Brno čeká víkend plný jídla a pití

Během prvního zářijového víkendu láká Koupaliště Riviéra rovnou na dvě akce spojené s jídlem. Apetit piknik a Chillibraní se budou v Brně poprvé doplňovat.

Apetit piknik, největší kulinářský a farmářský trh v Česku, se doposud konal jen v Praze. O tomto víkendu však poprvé navštíví jihomoravskou metropoli. Společně s šestým ročníkem Chillibraní se představí pod širým nebem už v sobotu v 10 hodin. Pro návštěvníky je kromě výborného jídla ze všech koutů světa připraven i doprovodný program. Vrcholem by pak mělo být Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout.

Na Mendlově náměstí se v sobotu bude konat tradiční Den Starobrna. Pivovar láká na křest dresů mistrovské Komety s autogramiádou hráčů, exkurzi a koncerty českých kapel jako například Support Lesbiens, The Backwards či Davida Kollera.

Mimo festivalů jídla mohou Brňané navštívit zoo, kde si pracovníci zahrady připravili speciální komentované krmení v hantezoo. Začíná se v 10:30 u medvědů kamčatských. Na Den hantezoo také představí zoo další hantecové popisky zvířat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře