Reklama
reklama

Brno čeká Dopravní nostalgie. Poprvé se veřejnosti představí i Sputnik

Sobota 24. června bude tradičním dnem Dopravní nostalgie. Ta bude zahájena v 10 hodin na náměstí Svobody výstavou historických tramvají a autobusů. Ve stejné době budou stát historické trolejbusy na Brandlově ulici. Veřejnosti se představí také retro vůz T2, který získal označení Sputnik.

Samotnou výstavu historických tramvají a autobusů, které se představí na náměstí Svobody, doplní také pět linek, kterými se budou moci lidé projet. Tyto linky budou v provozu přibližně od 11:30 do 19:30. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy budou odjíždět ze zastávky Česká v Brandlově ulici. Tři trasy historických vozidel MHD budou vedeny k trolejbusové vozovně Komín, která bude od 12 do 18 hodin přístupná v rámci Dne otevřených dveří. Dvě historické linky obslouží přímo areál brněnského výstaviště, kde se bude odehrávat doprovodný program přehlídky Ignis Brunensis.

Dopravní nadšenci se mohou i tentokrát těšit na parní tramvaj Caroline. Ta bude jezdit v sobotu 24. června na jedné z tras z centra města do areálu výstaviště s využitím vlečkové koleje v ulici Poříčí. V neděli 25. června odpoledne to bude okružní trasa centrem města s výchozím bodem na náměstí Svobody. Vedle parní tramvaje pak budou v neděli odpoledne jezdit ještě elektrické tramvaje ze smyčky Červinkova v Králově Poli přes náměstí Svobody do Pisárek.

Velkým lákadlem bude také retro vůz T2 s evidenčním číslem 1435, kterým se lidé budou moci projet. Tyto vozy si v Brně vysloužily typickou přezdívku „Sputnik“. Tramvaj 1435 pochází z dodávky čtyřiadevadesáti kusů vozů z let 1958 – 1962. V provozu s cestujícími jezdila do roku 1990. Následně sloužila jako služební tramvaj, a to až do roku 2009. V letech 2009 – 2015 byla útulnou pro pracovníky vozovny na příjezdové koleji v Pisárkách. Během Dopravní nostalgie se za motorovým vozem č. 107 představí i vlečný vůz č. 215 vyrobený v Ringhofferových závodech v roce 1926, který získal staronovou podobu.

Jízdní řády historických linek a také ceny jízdného budou k dispozici na internetových stránkách www.dpmb.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře