Reklama
reklama

Brno bude mít klimatizované tramvaje s USB nabíječkami a wifi připojením

Pracovníci Dopravního podniku města Brna (DPMB) začali kompletovat nové tramvaje. O celkem 41 kusů nízkopodlažních klimatizovaných vozů se vozový park rozroste během následujících pěti let. První dvě tramvaje s wifi připojením a USB nabíječkami vyjedou do brněnských ulic na konci roku.
Design tramvaje Foto: DPMB

Jméno i design tramvají vybírala ve výročním roce brněnské MHD veřejnost. První dva „Draci“ vyjedou na konci tohoto roku. „Jedná se o průlomový projekt z hlediska pohodlí pro cestující, bude se jednat o první klimatizované tramvaje v Brně,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Náklady na projekt činí asi 1,3 miliardy korun.

„V tomto týdnu se jednotlivé díly lakují, na to naváže kabeláž vozů, zasklívání, práce mechaniků, elektrikářů a další,“ vysvětlil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Kompletace jednoho vozu potrvá čtyři až pět měsíců a podílet se na ní bude třicítka zaměstnanců Dopravního podniku.

Předností vozů z hlediska komfortu pro cestující je nízkopodlažnost a celovozová klimatizace, cestující mohou využít USB nabíječky a wifi připojení. Noví „Draci“ nahradí tramvaje typu K2 a budou vypravovány v pracovních dnech nejčastěji na linkách 4 a 10. Jméno i design tramvají vybírala veřejnost v otevřené soutěži DPMB.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře