Reklama
reklama

Brno bude mít klimatizované tramvaje s USB nabíječkami a wifi připojením

Pracovníci Dopravního podniku města Brna (DPMB) začali kompletovat nové tramvaje. O celkem 41 kusů nízkopodlažních klimatizovaných vozů se vozový park rozroste během následujících pěti let. První dvě tramvaje s wifi připojením a USB nabíječkami vyjedou do brněnských ulic na konci roku.
Design tramvaje Foto: DPMB

Jméno i design tramvají vybírala ve výročním roce brněnské MHD veřejnost. První dva „Draci“ vyjedou na konci tohoto roku. „Jedná se o průlomový projekt z hlediska pohodlí pro cestující, bude se jednat o první klimatizované tramvaje v Brně,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Náklady na projekt činí asi 1,3 miliardy korun.

„V tomto týdnu se jednotlivé díly lakují, na to naváže kabeláž vozů, zasklívání, práce mechaniků, elektrikářů a další,“ vysvětlil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Kompletace jednoho vozu potrvá čtyři až pět měsíců a podílet se na ní bude třicítka zaměstnanců Dopravního podniku.

Předností vozů z hlediska komfortu pro cestující je nízkopodlažnost a celovozová klimatizace, cestující mohou využít USB nabíječky a wifi připojení. Noví „Draci“ nahradí tramvaje typu K2 a budou vypravovány v pracovních dnech nejčastěji na linkách 4 a 10. Jméno i design tramvají vybírala veřejnost v otevřené soutěži DPMB.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
27.02.2020 - 13:30
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
27.02.2020 - 10:30
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
27.02.2020 - 08:24
Zatím neznámý hříšník navštívil brněnskou svatyni, kde se místo zpovědi a zpytování svědomí ze svých zločinů, rozhodl krást. Využíval rozjímání věřících a v nestřežených okamžicích je okrádal.
26.02.2020 - 19:00
Komentáře