Reklama
reklama

Brněnští kriminalisté zadrželi výrobce pervitinu, hodnotu drog odhadují na milion korun

Brněnským kriminalistům se po pátrání podařilo rozkrýt osmičlennou skupinu lidí, která se věnovala výrobě a distribuci pervitinu na jižní Moravě a v sousedních krajích. Mezi sedmi muži podezřelých z trestného činu je i jedna žena. Cenu, za kterou mohli podezřelí prodat pervitin na černém trhu, kriminalisté odhadují na téměř milion korun.

V první fázi kriminalisté z takzvaného Toxi týmu zadrželi hlavního organizátora a další tři komplice a to přímo při výrobě pervitinu. Na místě se nacházelo 400 gramů hotové psychotropní látky a dalších 400 gramů bylo rozpracováno. Při dalším vyšetřování vyšlo najevo, že skupina má více členů a fungovala organizovaně. Kriminalisté pak postupně zadrželi i další podezřelé osoby.

Výrobě a distribuci pervitinu se měli věnovat nejméně od jara letošního roku. Celé skupině nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Šest členů čeká na soud ve vazbě, dva jsou stíhány na svobodě. Všichni podezřelí jsou ve středním věku.

V rámci Městského ředitelství policie Brno je od začátku letošního roku stíháno za podezření z trestných činů spojené s drogami celkem 62 lidí, což je obdobný stav jako v loňském roce.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře