Reklama
reklama

Brněnští kriminalisté zadrželi výrobce pervitinu, hodnotu drog odhadují na milion korun

Brněnským kriminalistům se po pátrání podařilo rozkrýt osmičlennou skupinu lidí, která se věnovala výrobě a distribuci pervitinu na jižní Moravě a v sousedních krajích. Mezi sedmi muži podezřelých z trestného činu je i jedna žena. Cenu, za kterou mohli podezřelí prodat pervitin na černém trhu, kriminalisté odhadují na téměř milion korun.

V první fázi kriminalisté z takzvaného Toxi týmu zadrželi hlavního organizátora a další tři komplice a to přímo při výrobě pervitinu. Na místě se nacházelo 400 gramů hotové psychotropní látky a dalších 400 gramů bylo rozpracováno. Při dalším vyšetřování vyšlo najevo, že skupina má více členů a fungovala organizovaně. Kriminalisté pak postupně zadrželi i další podezřelé osoby.

Výrobě a distribuci pervitinu se měli věnovat nejméně od jara letošního roku. Celé skupině nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Šest členů čeká na soud ve vazbě, dva jsou stíhány na svobodě. Všichni podezřelí jsou ve středním věku.

V rámci Městského ředitelství policie Brno je od začátku letošního roku stíháno za podezření z trestných činů spojené s drogami celkem 62 lidí, což je obdobný stav jako v loňském roce.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře