Reklama
reklama

Brněnští kriminalisté zadrželi výrobce pervitinu, hodnotu drog odhadují na milion korun

Brněnským kriminalistům se po pátrání podařilo rozkrýt osmičlennou skupinu lidí, která se věnovala výrobě a distribuci pervitinu na jižní Moravě a v sousedních krajích. Mezi sedmi muži podezřelých z trestného činu je i jedna žena. Cenu, za kterou mohli podezřelí prodat pervitin na černém trhu, kriminalisté odhadují na téměř milion korun.

V první fázi kriminalisté z takzvaného Toxi týmu zadrželi hlavního organizátora a další tři komplice a to přímo při výrobě pervitinu. Na místě se nacházelo 400 gramů hotové psychotropní látky a dalších 400 gramů bylo rozpracováno. Při dalším vyšetřování vyšlo najevo, že skupina má více členů a fungovala organizovaně. Kriminalisté pak postupně zadrželi i další podezřelé osoby.

Výrobě a distribuci pervitinu se měli věnovat nejméně od jara letošního roku. Celé skupině nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Šest členů čeká na soud ve vazbě, dva jsou stíhány na svobodě. Všichni podezřelí jsou ve středním věku.

V rámci Městského ředitelství policie Brno je od začátku letošního roku stíháno za podezření z trestných činů spojené s drogami celkem 62 lidí, což je obdobný stav jako v loňském roce.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře