Reklama
reklama

Brněnští hasiči zachránili mládě lišky. Spadlo do nezajištěné roury

K záchraně života malého liščete vyjely ve středu večer jednotky brněnských požárníků. Mládě spadlo do nezajištěné roury v brněnských Černovicích a bez pomoci hasičů by nemělo sebemenší šanci na přežití.

Mládě se zřejmě vydalo na průzkum terénu, ale při svých toulkách spadlo do nezajištěné roury na ul. Mírová v Brně Černovicích. Jelikož byla roura hluboká dva metry, tak i přes všechny pokusy dostat se z pasti zpět na pevninu, nemělo samo sebemenší šanci. K záchraně nebohého liščete tak ve středu večer vyjely jednotky z brněnských požárních stanic Přehrada a Lidická.

„Hasičská jednotka ze stanice Přehrada byla povolána, protože je předurčena na záchranu zvířat a má k tomu i patřičné vybavení. Její příslušníci, kteří absolvovali řadu specializačních kurzů, zde uplatnili své znalosti a dovednosti“, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. K záchraně lišky použili hasiči odchytovou smyčku a odchytové rukavice. Po rychlém vytažení liščete jej umístili do skládací klece a zabalili do deky. Bylo v pořádku a bez zranění. Následně hasiči zajistili předání zvířete do Záchranné stanice v Rajhradě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře