Reklama
reklama

Brněnští hasiči zachránili mládě lišky. Spadlo do nezajištěné roury

K záchraně života malého liščete vyjely ve středu večer jednotky brněnských požárníků. Mládě spadlo do nezajištěné roury v brněnských Černovicích a bez pomoci hasičů by nemělo sebemenší šanci na přežití.

Mládě se zřejmě vydalo na průzkum terénu, ale při svých toulkách spadlo do nezajištěné roury na ul. Mírová v Brně Černovicích. Jelikož byla roura hluboká dva metry, tak i přes všechny pokusy dostat se z pasti zpět na pevninu, nemělo samo sebemenší šanci. K záchraně nebohého liščete tak ve středu večer vyjely jednotky z brněnských požárních stanic Přehrada a Lidická.

„Hasičská jednotka ze stanice Přehrada byla povolána, protože je předurčena na záchranu zvířat a má k tomu i patřičné vybavení. Její příslušníci, kteří absolvovali řadu specializačních kurzů, zde uplatnili své znalosti a dovednosti“, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. K záchraně lišky použili hasiči odchytovou smyčku a odchytové rukavice. Po rychlém vytažení liščete jej umístili do skládací klece a zabalili do deky. Bylo v pořádku a bez zranění. Následně hasiči zajistili předání zvířete do Záchranné stanice v Rajhradě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře