Reklama
reklama

Brněnský policista na dovolené v Bulharsku zachránil topícího se muže

Policista z Brna zachránil na dovolené v Bulharsku život topícímu se muži. Vyčerpaného seniora dostal na břeh, tam si ho převzali místní plavčíci.
Policista David Maša Foto: PČR JMK
Policista David Maša Foto: PČR JMK

Brněnský policista David Maša trávil rodinnou dovolenou u moře v Bulharsku. Při jedné z procházek po pláži spatřil v moři asi třicet metrů od sebe muže, který se choval velmi divně.

V ten den byly dost velké vlny, vyvěšena byla červená vlajka, a muž se ve vodě doslova plácal. Z jeho chování usoudil, že má problémy a proto se k němu rozhodl doplavat.

Jak následně zjistil, muž senior už byl značně vyčerpaný, snažil se z posledních sil dostat na břeh, to se mu však nedařilo. Proto jej otočil na znak, držel mu hlavu nad hladinou a táhl jej na břeh. Toto bylo fyzicky i vzhledem k velkým vlnám velmi náročné, ale nakonec byla záchrana úspěšná.

Na břehu už seniora převzali tamní plavčíci a poskytli mu zdravotnickou pomoc. "Zachráněný je dvaaosmdesátiletý občan České republiky. Bez pomoci policisty by se nedostal bezpečně na břeh, reálně hrozilo, že by v moři utonul," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře