Reklama
reklama

Brněnský policista na dovolené v Bulharsku zachránil topícího se muže

Policista z Brna zachránil na dovolené v Bulharsku život topícímu se muži. Vyčerpaného seniora dostal na břeh, tam si ho převzali místní plavčíci.
Policista David Maša Foto: PČR JMK
Policista David Maša Foto: PČR JMK

Brněnský policista David Maša trávil rodinnou dovolenou u moře v Bulharsku. Při jedné z procházek po pláži spatřil v moři asi třicet metrů od sebe muže, který se choval velmi divně.

V ten den byly dost velké vlny, vyvěšena byla červená vlajka, a muž se ve vodě doslova plácal. Z jeho chování usoudil, že má problémy a proto se k němu rozhodl doplavat.

Jak následně zjistil, muž senior už byl značně vyčerpaný, snažil se z posledních sil dostat na břeh, to se mu však nedařilo. Proto jej otočil na znak, držel mu hlavu nad hladinou a táhl jej na břeh. Toto bylo fyzicky i vzhledem k velkým vlnám velmi náročné, ale nakonec byla záchrana úspěšná.

Na břehu už seniora převzali tamní plavčíci a poskytli mu zdravotnickou pomoc. "Zachráněný je dvaaosmdesátiletý občan České republiky. Bez pomoci policisty by se nedostal bezpečně na břeh, reálně hrozilo, že by v moři utonul," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
16.01.2020 - 18:30
Komentáře