Reklama
reklama

Brněnský den evropského dědictví otevře dveře do Janáčkova divadla nebo k Velodromu

Letošní ročník Dnů evropského dědictví proběhne s podtitulem Památky a zábava a představí veřejnosti budovy, které vznikly za účelem hodnotného trávení volného času. V Brně se akce uskuteční v sobotu 14. září.
Janáčkovo divadlo Foto: Centrum news/Tomáš Varga

První zastávkou může být Velodrom. Historie cyklistického oválu sahá až na konec 19. století. Dnešním standardům už nestačí a v plánu je demolice. Prohlídka začne v 10. O hodinu později naváže Dům umění města Brna, který vždy hrál stěžejní roli v moravské historii a kultuře, začínalo zde Divadlo Husa na provázku a za normalizace se zde dařilo pořádat výstavy, které by v Praze neprošly. Repríza prohlídky ve bude ve 13 hodin.

Od 13 hodin se otevře Krajský úřad (Zemský dům III.), jenž právě absolvoval citlivou rekonstrukci a tak se zjeví ve své plné kráse. Ve 14 a 16 hodin jse otevře Kasino v Lužánkách. V 15 hodin naváže komentovaná prohlídka Janáčkova divadla, které vloni podstoupilo generální rekonstrukci. Repríza prohlídky bude v 16:45.

Poslední bod na programu Dnů evropského dědictví se neomezuje na jediné místo. Ve skutečnosti jde o komentovanou procházku po brněnských kinech s názvem Filmové Brno a začíná v 15 hodin. Do dnešní doby už z vybraných funguje jen Scala, takže ostatní sály Alfu, Čas, Kapitol a Maurský sál Grandhotelu pro vás zrekonstruuje průvodce ve svém vyprávění.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
40 tisíc dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve výkonu trestu. Taková je situace v České republice. Podmínky, jak zachovat vztah mezi dítětem a jeho odsouzeným rodičem, však v legislativě chybí...
08.08.2020 - 09:13
Tvorbu českého sklářského výtvarníka Ilji Bílka můžete shlédnout na komentované prohlídce jeho výstavy Rezonance tvaru na hradě Špilberku.
08.08.2020 - 08:01
Vchod do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně z ulice Leitnerova bude od pondělí vyhrazen pro příchozí do odběrového místa na test koronaviru.
07.08.2020 - 16:11
Nadcházející víkend bude opět ideální k času strávenému u vody. Kam vyrazit za koupáním v Jihomoravském kraji?
07.08.2020 - 08:21
Plánovaný úsek silnice X43 přes jihomoravskou metropoli by měl vést od Bosonohy, přes Bystrc až po Kníničky. To, zda lze komunikaci citlivě zasadit do krajiny a jak vlastně bude projekt vypadat,...
06.08.2020 - 14:55
Komentáře