Reklama
reklama

Brněnský den evropského dědictví otevře dveře do Janáčkova divadla nebo k Velodromu

Letošní ročník Dnů evropského dědictví proběhne s podtitulem Památky a zábava a představí veřejnosti budovy, které vznikly za účelem hodnotného trávení volného času. V Brně se akce uskuteční v sobotu 14. září.
Janáčkovo divadlo Foto: Centrum news/Tomáš Varga

První zastávkou může být Velodrom. Historie cyklistického oválu sahá až na konec 19. století. Dnešním standardům už nestačí a v plánu je demolice. Prohlídka začne v 10. O hodinu později naváže Dům umění města Brna, který vždy hrál stěžejní roli v moravské historii a kultuře, začínalo zde Divadlo Husa na provázku a za normalizace se zde dařilo pořádat výstavy, které by v Praze neprošly. Repríza prohlídky ve bude ve 13 hodin.

Od 13 hodin se otevře Krajský úřad (Zemský dům III.), jenž právě absolvoval citlivou rekonstrukci a tak se zjeví ve své plné kráse. Ve 14 a 16 hodin jse otevře Kasino v Lužánkách. V 15 hodin naváže komentovaná prohlídka Janáčkova divadla, které vloni podstoupilo generální rekonstrukci. Repríza prohlídky bude v 16:45.

Poslední bod na programu Dnů evropského dědictví se neomezuje na jediné místo. Ve skutečnosti jde o komentovanou procházku po brněnských kinech s názvem Filmové Brno a začíná v 15 hodin. Do dnešní doby už z vybraných funguje jen Scala, takže ostatní sály Alfu, Čas, Kapitol a Maurský sál Grandhotelu pro vás zrekonstruuje průvodce ve svém vyprávění.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře