Reklama
reklama

Brněnskou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek

Akademický senát VUT v Brně na včerejším zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro funkční období 2018 až 2022. Stal se jím stávající rektor brněnské techniky Petr Štěpánek, který tak po jmenování do funkce prodlouží své dosavadní čtyřleté funkční období.

Pro Štěpánkovo zvolení hlasovalo 21 z 22 přítomných senátorů. V nadcházejícím čtyřletém funkčním období by se rektor chtěl zaměřit na větší internacionalizaci školy, podporu projektového řízení a také na větší otevřenost a vstřícnost rektorátu VUT vůči fakultám. Velkou výzvou jsou také povinnosti spojené s novelou vysokoškolského zákona. VUT je největší česká technika a zároveň nejstarší brněnská vysoká škola.

Během stávajícího funkčního období Petra Štěpánka se podařilo uvést do provozu laboratorní komplex CEITEC VUT v blízkosti Technologického parku, dokončit rekonstrukci výškové budovy Fakulty strojního inženýrství nebo areálu Purkyňova, ve kterém sídlí Fakulta chemická, Ústav soudního inženýrství a Institut celoživotního vzdělávání VUT. „I nadále zastávám názor, přestože vedu Ústav betonových a zděných konstrukcí, že peníze by se měly investovat spíš do lidí, než do betonu. Jsou to právě šikovní zaměstnanci a studenti, kteří posouvají naši největší technickou univerzitu dál. A já jsem přesvědčen, že VUT má celou řadu skvělých osobností,“ uvedl Petr Štěpánek, který ve včerejší volbě neměl vyzyvatele.

Ve funkčním období Petra Štěpánka se také podařilo spustit technickou univerzitu pro děti VUT Junior nebo náborovou kampaň Sem patřím, která cílí na přilákání žen ke studiu technických oborů. Za kampaň VUT získalo ocenění EUPRIO Award 2017 pro nejlepší marketingový počin evropské univerzity.

„Vedeme si statistiky studentů a absolventů a mohu s klidným svědomím potvrdit, že nevychováváme studenty k nezaměstnanosti. Velké procento našich absolventů pracuje v oboru. Po třech měsících od ukončení studia jich má práci téměř 90 procent. Polovina studentů má zaměstnání už během svého studia,“ dodal Štepánek.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře