Reklama
reklama

Brněnskou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek

Akademický senát VUT v Brně na včerejším zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro funkční období 2018 až 2022. Stal se jím stávající rektor brněnské techniky Petr Štěpánek, který tak po jmenování do funkce prodlouží své dosavadní čtyřleté funkční období.

Pro Štěpánkovo zvolení hlasovalo 21 z 22 přítomných senátorů. V nadcházejícím čtyřletém funkčním období by se rektor chtěl zaměřit na větší internacionalizaci školy, podporu projektového řízení a také na větší otevřenost a vstřícnost rektorátu VUT vůči fakultám. Velkou výzvou jsou také povinnosti spojené s novelou vysokoškolského zákona. VUT je největší česká technika a zároveň nejstarší brněnská vysoká škola.

Během stávajícího funkčního období Petra Štěpánka se podařilo uvést do provozu laboratorní komplex CEITEC VUT v blízkosti Technologického parku, dokončit rekonstrukci výškové budovy Fakulty strojního inženýrství nebo areálu Purkyňova, ve kterém sídlí Fakulta chemická, Ústav soudního inženýrství a Institut celoživotního vzdělávání VUT. „I nadále zastávám názor, přestože vedu Ústav betonových a zděných konstrukcí, že peníze by se měly investovat spíš do lidí, než do betonu. Jsou to právě šikovní zaměstnanci a studenti, kteří posouvají naši největší technickou univerzitu dál. A já jsem přesvědčen, že VUT má celou řadu skvělých osobností,“ uvedl Petr Štěpánek, který ve včerejší volbě neměl vyzyvatele.

Ve funkčním období Petra Štěpánka se také podařilo spustit technickou univerzitu pro děti VUT Junior nebo náborovou kampaň Sem patřím, která cílí na přilákání žen ke studiu technických oborů. Za kampaň VUT získalo ocenění EUPRIO Award 2017 pro nejlepší marketingový počin evropské univerzity.

„Vedeme si statistiky studentů a absolventů a mohu s klidným svědomím potvrdit, že nevychováváme studenty k nezaměstnanosti. Velké procento našich absolventů pracuje v oboru. Po třech měsících od ukončení studia jich má práci téměř 90 procent. Polovina studentů má zaměstnání už během svého studia,“ dodal Štepánek.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře