Reklama
reklama

Brněnskou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek

Akademický senát VUT v Brně na včerejším zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro funkční období 2018 až 2022. Stal se jím stávající rektor brněnské techniky Petr Štěpánek, který tak po jmenování do funkce prodlouží své dosavadní čtyřleté funkční období.

Pro Štěpánkovo zvolení hlasovalo 21 z 22 přítomných senátorů. V nadcházejícím čtyřletém funkčním období by se rektor chtěl zaměřit na větší internacionalizaci školy, podporu projektového řízení a také na větší otevřenost a vstřícnost rektorátu VUT vůči fakultám. Velkou výzvou jsou také povinnosti spojené s novelou vysokoškolského zákona. VUT je největší česká technika a zároveň nejstarší brněnská vysoká škola.

Během stávajícího funkčního období Petra Štěpánka se podařilo uvést do provozu laboratorní komplex CEITEC VUT v blízkosti Technologického parku, dokončit rekonstrukci výškové budovy Fakulty strojního inženýrství nebo areálu Purkyňova, ve kterém sídlí Fakulta chemická, Ústav soudního inženýrství a Institut celoživotního vzdělávání VUT. „I nadále zastávám názor, přestože vedu Ústav betonových a zděných konstrukcí, že peníze by se měly investovat spíš do lidí, než do betonu. Jsou to právě šikovní zaměstnanci a studenti, kteří posouvají naši největší technickou univerzitu dál. A já jsem přesvědčen, že VUT má celou řadu skvělých osobností,“ uvedl Petr Štěpánek, který ve včerejší volbě neměl vyzyvatele.

Ve funkčním období Petra Štěpánka se také podařilo spustit technickou univerzitu pro děti VUT Junior nebo náborovou kampaň Sem patřím, která cílí na přilákání žen ke studiu technických oborů. Za kampaň VUT získalo ocenění EUPRIO Award 2017 pro nejlepší marketingový počin evropské univerzity.

„Vedeme si statistiky studentů a absolventů a mohu s klidným svědomím potvrdit, že nevychováváme studenty k nezaměstnanosti. Velké procento našich absolventů pracuje v oboru. Po třech měsících od ukončení studia jich má práci téměř 90 procent. Polovina studentů má zaměstnání už během svého studia,“ dodal Štepánek.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře