Reklama
reklama

Brněnské volby ovládlo ANO, bodovala i ODS. Žít Brno i Zelení propadli

Hnutí ANO opět ovládlo brněnské volby. Slavit může i ODS, která si oproti minulým volbám výrazně polepšila. Uspěli také piráti, lidovci a ČSSD. V brněnském zastupitelstvu zasednout i členové SPD.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský

V Brněnským volbách opět zvítězilo hnutí ANO, které získalo do zastupitelstva hned 18 mandátů z 55. Současný brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) tak může slavit jasné vítězství a svou pozici pravděpodobně obhájí. Hned za hnutím ANO se umístila ODS s 14 mandáty. Žít Brno i Zelení se oproti minulým volbám propadli a nezískali ani jeden mandát.

Do brněnského zastupitelstva se celkově dostalo 6 uskupení, což je o tři méně než doposud. Kromě ANO a ODS se probojovali KDU-ČSL (8 mandátů), Pirátí (6 mandátů). ČSSD (5 mandátů) a SPD (4 mandáty). Na zastupitelská křesla už neusednou Zelení, Piráti, Žít Brno ani komunisté.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře