Reklama
reklama

Brněnské děti se vrátí do opravených škol. Město investovalo přes 200 milionů korun

Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Opravy se týkají celkem 43 základních nebo mateřských škol ve 26 městských částech. Rekonstrukci čekají také dva školní bazény. „Rekonstrukce škol a školek se tady dlouhodobě zanedbávaly. Přitom podle dokumentace, kterou máme k dispozici si rekonstrukce škol žádají celkem 1,4 miliardy korun. Proto jsme už od roku 2016 prostředky do rekonstrukcí škol výrazně navýšili. Ze 30 milionů korun, které šly do oprav v roce 2015, jsme tuto částku navýšili na 170 milionů korun ročně v roce 2016 a v roce 2017, v letošním roce investujeme dokonce přes 200 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).

Mezi největší probíhající akce patří rekonstrukce objektu MŠ Kamenná za 20 milionů korun, vybudování multifunkčních tělocvičen při ZŠ Sirotkova za 19 milionů korun, rekonstrukce varny, topení a rozvodů v MŠ Slavíčkova za 10 milionů nebo rekonstrukce bazénů na ZŠ a MŠ Pastviny v Komíně nebo na ZŠ Arménská v Bohunicích.

„V letošním roce jsme se pustili do rekonstrukcí školních bazénů. V Brně máme celkem devět školních bazénů, letos chceme opravit dva a každý následující rok jeden bazén. Přičemž u všech půjde o využití trvalejšího nerezového materiálu, který jsme již použili například při rekonstrukci Riviéry. Klíčovou stavbou pro celou severní část Brna jsou také dvě multifunkční tělocvičny v Žabovřeskách, které budou sloužit v odpoledních hodinách také veřejnosti,“ dodal Hladík.

Zdroj: TZ

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
16.01.2019 - 08:00
Loňské sucha a předchozí vyprahlá léta příliš nenasvědčují tomu, že by do Brna měla přijít velká voda. Přesto chce město investovat téměř jednu miliardu korun do vybudování uceleného systému, který...
15.01.2019 - 20:00
Hatě u Znojma Foto: Centrum news
Policie dopadla jednu ze zlodějek, které ukradly 80 tisíc korun muži, který přijel na nákupy do obchodního centra u hraničního obchodu Hatě. Obě zlodějky jsou Bulharky. Jedna je ve vazbě, po druhé...
15.01.2019 - 11:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K příležitosti stého výročí založení brněnské Masarykovy univerzity pokřtí její rektor Mikuláš Bek speciální tramvaj, která toto významné výročí bude připomínat.
15.01.2019 - 08:00
Chátrajícím historickým zařízením tělocvičných jednot v Jihomoravském kraji svitla naděje na záchranu. Kraj pro jejich rekonstrukci vyčlenil 4,8 milionu korun. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci...
14.01.2019 - 19:57
Komentáře