Reklama
reklama

Brněnská ZOO má nový přírůstek. Narodilo se mládě lemura tmavého

Koncem března se narodil malý lemur rodičům Jeníkovi a Magdalénce. Pohlaví zatím chovatelé neznají, ale odhadují, že se jedná nejspíše o samičku.

Brněnská ZOO chová kromě lemurů tmavých také lemury kata, vari černobílé a jednoho lemura běločelého. Právě párečku lemurů tmavých se koncem března narodil malý přírůstek. Pohlaví zatím chovatelé nezjistili, ale důležité je, že mládě vypadá zdravě a je vitální. Lemur tmavý je podle Mezinárodního svazu ochrany přírody řazen mezi zranitelné druhy a pochází stejně jako ostatní lemuři z Madagaskaru. 

Z lemurů je samec celý černý, samice má světle hnědou až rezavou srst. Ta je jemná a hustá a lemuři si ji pročesávají tzv. hřebínkem, tvořeným spodními řezáky a špičáky. Mají ploché nehty na všech prstech vyjma druhého prstu na zadní noze, který má místo nehtu dlouhý rozeklaný dráp. Lemuři tmaví se dožívají dvaceti až pětadvaceti let a žijí v tlupách, kterou vede dominantní samice. Jsou to všežravci, ale ve stravě dominuje vegetariánská strava. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře