Reklama
reklama

Brněnská přehrada láká nejen na koupání, ale i grilování

S tropickými venkovními teplotami začala opět po roce ožívat sezona na brněnské přehradě. Kromě opalování a koupání lidé stále častěji využívají i veřejná místa určená pro grilování. Od konce loňského září jsou zde lidem k dispozici tři, letos přibude i čtvrté grilovací místo.

Lépe strávený den při takových venkovních teplotách než u vody si snad ani nejde představit. I přes to, že na Brněnské přehradě není o občerstvení nouze, mohou lidé od loňského září využít možnost veřejných grilovacích míst. Lidé tak mohou relaxovat v příjemném prostředí přehrady a poté s přáteli rozdělat oheň, připravit si na grilu jídlo nebo si opéct špekáčky. V provozu jsou grilovací místa v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. V nejbližší době k nim přibude další na Sokolském koupališti.

Místa byla vybrána s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně i snahu, aby provoz grilovacích míst co nejméně rušil ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady. V okolí grilovacích stolů je terén upraven a vysypán drobným kamenivem, ke standardnímu vybavení místa patří také stůl s lavicemi. Nezbytností je pak samozřejmě dodržovat provozní řád grilovacího místa s ohledem na životní prostředí a v zájmu zdraví a bezpečnosti.

Grilovací místa mají být dalším prvkem sloužícím k zatraktivnění Brněnské přehrady. V té se v minulosti nedalo koupat kvůli špatné kvalitě vody, ovšem po důkladném vyčištění od sinic už je přehrada opět vhodná ke koupání a během chvíle se stala velmi vyhledávanou letní lokalitou k relaxaci. Město Brno již dříve vybudovalo na nejvyhledávanějších místech kolem přehrady nová veřejná WC, převlékárny, sprchy, dětská hřiště a venkovní posilovací stroje.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře