Reklama
reklama

Brněnská přehrada láká nejen na koupání, ale i grilování

S tropickými venkovními teplotami začala opět po roce ožívat sezona na brněnské přehradě. Kromě opalování a koupání lidé stále častěji využívají i veřejná místa určená pro grilování. Od konce loňského září jsou zde lidem k dispozici tři, letos přibude i čtvrté grilovací místo.

Lépe strávený den při takových venkovních teplotách než u vody si snad ani nejde představit. I přes to, že na Brněnské přehradě není o občerstvení nouze, mohou lidé od loňského září využít možnost veřejných grilovacích míst. Lidé tak mohou relaxovat v příjemném prostředí přehrady a poté s přáteli rozdělat oheň, připravit si na grilu jídlo nebo si opéct špekáčky. V provozu jsou grilovací místa v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. V nejbližší době k nim přibude další na Sokolském koupališti.

Místa byla vybrána s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně i snahu, aby provoz grilovacích míst co nejméně rušil ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady. V okolí grilovacích stolů je terén upraven a vysypán drobným kamenivem, ke standardnímu vybavení místa patří také stůl s lavicemi. Nezbytností je pak samozřejmě dodržovat provozní řád grilovacího místa s ohledem na životní prostředí a v zájmu zdraví a bezpečnosti.

Grilovací místa mají být dalším prvkem sloužícím k zatraktivnění Brněnské přehrady. V té se v minulosti nedalo koupat kvůli špatné kvalitě vody, ovšem po důkladném vyčištění od sinic už je přehrada opět vhodná ke koupání a během chvíle se stala velmi vyhledávanou letní lokalitou k relaxaci. Město Brno již dříve vybudovalo na nejvyhledávanějších místech kolem přehrady nová veřejná WC, převlékárny, sprchy, dětská hřiště a venkovní posilovací stroje.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře