Reklama
reklama

Brněnská nábřeží se změní: u Svratky přibude sauna a molo, Svitava rozšíří festival

V Jundrově u řeky Svratky vyroste nové plovoucí molo, které usnadní přístup k řece, a také celoročně otevřená říční sauna. Svitavu čeká rozšíření již tradičního festivalu „Překročme řeku“, včetně vzdělávacích projektů pro žáky tamních základních škol.

Díky podpoře města Brna vznikne hned několik zajímavých projektů, které oživí nábřeží řek Svitavy a Svratky. Nábřeží Svratky v Jundrově je oblíbenou destinací rodin s dětmi i sportovců. Před dvěma lety zde byla otevřena pláž Prašnice se zázemím včetně veřejného grilu, a právě v této oblasti by mělo dojít k vybudování říční sauny podle návrhu, který předložil spolek Sauny třpyt. Sauna bude v provozu celoročně a projekt bude finančně udržitelný. Přispěly na něj kromě města a městské části Jundrov také nadace Via a Veronica nebo crowfundingový projekt Brněnský vývar. Na Svratce také bude vystavěno plovoucí molo, jehož hlavním smyslem bude zpřístupnění řeky široké veřejnosti.

Projekty u řeky Svitavy mají za cíl zapojit místní obyvatele do oživování nábřeží formou zábavy, her a výstav, chce propojit jednotlivá území, kde již aktivity probíhaly v minulosti a rozšířit tradiční festival „Překročme řeku“, který letos proběhne 19. srpna. „Podporou projektů oživujících brněnská nábřeží město splácí dluh, které k veřejným prostranstvím v okolí řek má. Jsou to území s velkým potenciálem, přitom dlouhodobě nevyužívaná, čemuž odpovídá jejich stav. Kromě podpory menších komunitních projektů připravujeme i zásadní revitalizační akce, jako je náplavka u Svratky na základě výsledků mezinárodní soutěže,“ uvedl náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře