Reklama
reklama

Brněnská nábřeží se změní: u Svratky přibude sauna a molo, Svitava rozšíří festival

V Jundrově u řeky Svratky vyroste nové plovoucí molo, které usnadní přístup k řece, a také celoročně otevřená říční sauna. Svitavu čeká rozšíření již tradičního festivalu „Překročme řeku“, včetně vzdělávacích projektů pro žáky tamních základních škol.

Díky podpoře města Brna vznikne hned několik zajímavých projektů, které oživí nábřeží řek Svitavy a Svratky. Nábřeží Svratky v Jundrově je oblíbenou destinací rodin s dětmi i sportovců. Před dvěma lety zde byla otevřena pláž Prašnice se zázemím včetně veřejného grilu, a právě v této oblasti by mělo dojít k vybudování říční sauny podle návrhu, který předložil spolek Sauny třpyt. Sauna bude v provozu celoročně a projekt bude finančně udržitelný. Přispěly na něj kromě města a městské části Jundrov také nadace Via a Veronica nebo crowfundingový projekt Brněnský vývar. Na Svratce také bude vystavěno plovoucí molo, jehož hlavním smyslem bude zpřístupnění řeky široké veřejnosti.

Projekty u řeky Svitavy mají za cíl zapojit místní obyvatele do oživování nábřeží formou zábavy, her a výstav, chce propojit jednotlivá území, kde již aktivity probíhaly v minulosti a rozšířit tradiční festival „Překročme řeku“, který letos proběhne 19. srpna. „Podporou projektů oživujících brněnská nábřeží město splácí dluh, které k veřejným prostranstvím v okolí řek má. Jsou to území s velkým potenciálem, přitom dlouhodobě nevyužívaná, čemuž odpovídá jejich stav. Kromě podpory menších komunitních projektů připravujeme i zásadní revitalizační akce, jako je náplavka u Svratky na základě výsledků mezinárodní soutěže,“ uvedl náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře