Reklama
reklama

Brňané první tým tabulky přehráli a porazili

Vánoční sérii tří domácích zápasů načala Kometa na Štěpána tradiční bitvou proti pražské Spartě. Brňané první tým tabulky přehráli a porazili 5:3. Pomohly jim k tomu dvě trefy Jana Hrušky a stejný počet využitých přesilových her. Navrátilec do sestavy Martin Erat a posila Daniel Rákos tak zažili vítěznou premiéru.

Utkání mezi Kometou a Spartou začalo ve velkém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu. Na první větší šanci jsme si ale museli několik minut počkat. Ve hře čtyři na čtyři při oboustranném vyloučení pak najel do dobré střelecké pozice na kruh Martin Zaťovič, odkud trefil lapačku hostujícího gólmana. Kometa měla střelecky navrch, do vedení se však jako první dostali Pražané. Miroslav Forman si šikovně počínal u mantinelu, přihrál do druhé vlny Lukáši Pechovi, který trefil šibenici Vejmelkovy brány – 0:1. Brňané se však nenechali od své hry odradit a za pár minut srovnali. Peter Mueller pěknou zadovkou našel zpoza brány Petra Holíka, který se z pravého kruhu nemýlil – 1:1. Modrobílí i nadále pokračovali v tlaku a brzy otočili skóre. Hruškova přihrávka při přečíslení Kucserou sice ještě využita nebyla, ale Jan Hruška si kotouč dojel znovu a odrazem o Sedláčka jej dostal do brány – 2:1. Do kabin se však odcházelo za vyrovnaného stavu. Půl minuty před sirénou totiž využil přesilovou hru hostů střelou do levého horního rohu brány z pohledu brankáře Vladimír Růžička – 2:2.

Na začátku druhé periody však Kometa svému soupeři vrátila vstřelený gól stejnou měrou. Peter Mueller střílel v přesilovce dvakrát ze své oblíbené pozice neúspěšně, Brňané ale nakonec početní výhodu i tak využili. Parádní souhru po ose Tomáš Vincour – Petr Holík – Martin Zaťovič zakončil poslední jmenovaný položením si gólmana a zasunutím puku do brány – 3:2. Kometa měla převahu i v dalších minutách a využila i druhou přesilovou hru. Filip Pyrochta po přihrávce Erata od mantinelu poslal kotouč od modré čáry až za záda Sedláčka – 4:2. To, že byla hra v nevyrovnaném počtu klíčová, potvrdili i hosté. Pech našel na kruh najíždějícího Jeremieho Blaina a ten z první dokázal prostřelit Vejmelku – 4:3. Pražané hráli hned vzápětí další přesilovou hru, tentokrát ji však modrobílí již ubránili. Před třetí části zápasu tak vedli Brňané o jeden gól. 

V poslední dvacetiminutovce extraligové klasiky hráli domácí ze zabezpečené obrany a soupeře do větších šancí nepouštěli. Kotouče, které prošly na bránu, pak pochytal Karel Vejmelka. V jejím úvodu ale nastala kuriózní situace. Brána Komety byla prázdná, protože modrobílí měli výhodu. Kotouč se však po zpětné přihrávce jednoho z útočníků doklouzal přes celé hřiště až do její tyče. Celá aréna si tak mohla oddychnout, že kotouč nezamířil o pár centimetrů vpravo. Necelých pět minut před sirénou po levém křídle ujel Hruška, který nabil Rákosovi. Nová posila Komety vyprášila betony Sedláčka, od kterých se puk odrazil znovu k Janu Hruškovi, který podruhé v zápase ukázal důraz na brankovišti a zvýšil náskok svého týmu na 5:3. Sparťané se v závěru pokusili skóre snížit a dorovnat ve hře bez brankáře, to jim modrobílí nedovolili a všechny body tak zůstaly v Brně. 

Branky a nahrávky: 15. P. Holík (Mueller), 18. Hruška (Rákos), 25. Zaťovič (P. Holík, Vincour), 32. Pyrochta (M. Erat, Hruška), 56. Hruška (Rákos) – 12. Pech (Forman, M. Jandus), 20. V. Růžička (Blain, Kalina), 35. Blain (Pech, V. Růžička). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře