Reklama
reklama

Brněnské ulice od srpna zaplaví další sdílené koloběžky

Zelené sdílené koloběžky Lime, které lidé znají například z hlavního města, míří i do jihomoravské metropole. Od druhé poloviny prázdnin se jich ve městě objeví 200.

Elektrické koloběžky Lime doplní dopravní prostředky firem Rekola a Nextbike, které byly Brňanům dostupné dosud. „Společnost Lime od začátku s městem spolupracovala. Naším společným cílem je poskytnout lidem možnost jednoduché a efektivní dopravy po městě. Cyklistická doprava, do které zahrnujeme i koloběžky, se ve městě rozvíjí a lze předpokládat, že se tak bude dít i nadále,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Koloběžky zájemci najdou v ulicích na městských stojanech. Společnost bude službu v Brně nejprve testovat a v závislosti na zájmu Brňanů upraví počet koloběžek i místa, kde budou dále k dispozici.

„Jsem rád, že mají zástupci Lime zájem podepsat s městem memorandum, na jehož základě je mezi námi a jednotlivými poskytovateli sdílených dopravních prostředků snazší a užší spolupráce,“ doplnil Petr Kratochvíl.

Díky podpisu firmy například zajišťují umístění koloběžek a kol do stojanů a aktivně se snaží zamezit jejich odkládání v místech, kde by překážely například chodcům. Brno naopak rozšiřuje síť stojanů nebo chystá řadu cykloopatření, která jízdu po městě zjednoduší a učiní bezpečnější.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře