Reklama
reklama

Brněnské ulice od srpna zaplaví další sdílené koloběžky

Zelené sdílené koloběžky Lime, které lidé znají například z hlavního města, míří i do jihomoravské metropole. Od druhé poloviny prázdnin se jich ve městě objeví 200.

Elektrické koloběžky Lime doplní dopravní prostředky firem Rekola a Nextbike, které byly Brňanům dostupné dosud. „Společnost Lime od začátku s městem spolupracovala. Naším společným cílem je poskytnout lidem možnost jednoduché a efektivní dopravy po městě. Cyklistická doprava, do které zahrnujeme i koloběžky, se ve městě rozvíjí a lze předpokládat, že se tak bude dít i nadále,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Koloběžky zájemci najdou v ulicích na městských stojanech. Společnost bude službu v Brně nejprve testovat a v závislosti na zájmu Brňanů upraví počet koloběžek i místa, kde budou dále k dispozici.

„Jsem rád, že mají zástupci Lime zájem podepsat s městem memorandum, na jehož základě je mezi námi a jednotlivými poskytovateli sdílených dopravních prostředků snazší a užší spolupráce,“ doplnil Petr Kratochvíl.

Díky podpisu firmy například zajišťují umístění koloběžek a kol do stojanů a aktivně se snaží zamezit jejich odkládání v místech, kde by překážely například chodcům. Brno naopak rozšiřuje síť stojanů nebo chystá řadu cykloopatření, která jízdu po městě zjednoduší a učiní bezpečnější.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře