Reklama
reklama

Brněnská nábřeží Svitavy zaplaví v sobotu koncerty, divadlo a další kulturní akce

Předposlední srpnovou sobotu se bude v Brně již pošesté překračovat řeka. Právě tolikátý ročník totiž letos oslaví festival Překročme řeku. Ten kulturou propojuje jednotlivá místa kolem řeky Svitavy.

Cílem akce je spojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také lidi a spolky fungující v jejím okolí. Program je pro návštěvníky připraven na několika místech od Hamerského mlýna mezi Bílovicemi a Obřany, přes Sluneční lázně v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích prostorem za obchodním domem Albert na Tkalcovské až po Černovické nábřeží. Právě tam vyroste hlavní pódium.

I v letošním roce jsou připraveny koncerty, divadelní představení, výstavy, i sportovní a další akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílny, kvízy a vědomostní aktivity či workshopy, odrostlejší ročníky zaujme například koncert Ivan Hlas Tria nebo Zadáků.  

Oblíbenou částí programu je tradičně Neckyáda, během které se soutěží nejen o nejlepší jízdu, ale například i o nejvzhlednější plavidlo. Každoročně boduje i historický vlak na nábřeží či možnost prohlídek běžně nepřístupných objektů. Chybět nebude ani výroba a pouštění lodiček nebo plavba na dračí lodi.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře