Reklama
reklama

Brňané se z výstavy dozví, jaké kašny či fontány mohli v budoucnu vídat na Dominikánském náměstí

Výstava nazvaná Vodní prvky na Dominikánském náměstí v Brně je návštěvníkům přístupná v Urban centru. Lidé si na ní prohlédnou výsledky soutěže o návrh vodních prvků na tomto frekventovaném místě v centru města.

Dominikánské náměstí v srdci Brna se loni dočkalo dlouho plánované rekonstrukce. Z lokality, která léta sloužila Brňanům jako parkovací plocha, zmizela auta a náměstí se změnilo na společenský prostor, jehož dispozice vybízí ke konání různých akcí. 

Stále tu však ještě není hotovo. Původně měly stát na náměstí vodní prvky hned dva. Rada města však rozhodla o změně v plánu na organizaci prostoru Dominikánského náměstí a vodní prvek zde vznikne pouze jeden, a to v centrální části. Ten nejen, že dokreslí místní atmosféru, ale v parných dnech zároveň dopomůže k chlazení povrchu náměstí.

Podle prvotních plánů měl být drobnější vodní prvek situován před kostelem sv. Michala a mohutnější kašna či fontána měla vzniknout v centrální části náměstí před budovou Nové radnice. Jejich podobu měla určit architektonicko-výtvarná soutěž, kterou vyhlásilo město Brno na konci loňského roku. 

Přestože vítězný návrh na prostranství stát nakonec nebude, výsledky soutěže si mohou Brňané prohlédnout na výstavě v Urban centru v Mečové ulici. Expozice představí návštěvníkům návrhy všech účastníků soutěže a přístupná je zdarma.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře