Reklama
reklama

Brňané se z výstavy dozví, jaké kašny či fontány mohli v budoucnu vídat na Dominikánském náměstí

Výstava nazvaná Vodní prvky na Dominikánském náměstí v Brně je návštěvníkům přístupná v Urban centru. Lidé si na ní prohlédnou výsledky soutěže o návrh vodních prvků na tomto frekventovaném místě v centru města.

Dominikánské náměstí v srdci Brna se loni dočkalo dlouho plánované rekonstrukce. Z lokality, která léta sloužila Brňanům jako parkovací plocha, zmizela auta a náměstí se změnilo na společenský prostor, jehož dispozice vybízí ke konání různých akcí. 

Stále tu však ještě není hotovo. Původně měly stát na náměstí vodní prvky hned dva. Rada města však rozhodla o změně v plánu na organizaci prostoru Dominikánského náměstí a vodní prvek zde vznikne pouze jeden, a to v centrální části. Ten nejen, že dokreslí místní atmosféru, ale v parných dnech zároveň dopomůže k chlazení povrchu náměstí.

Podle prvotních plánů měl být drobnější vodní prvek situován před kostelem sv. Michala a mohutnější kašna či fontána měla vzniknout v centrální části náměstí před budovou Nové radnice. Jejich podobu měla určit architektonicko-výtvarná soutěž, kterou vyhlásilo město Brno na konci loňského roku. 

Přestože vítězný návrh na prostranství stát nakonec nebude, výsledky soutěže si mohou Brňané prohlédnout na výstavě v Urban centru v Mečové ulici. Expozice představí návštěvníkům návrhy všech účastníků soutěže a přístupná je zdarma.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře