Reklama
reklama

Bonusový bod pro Kometu rozhodl Petr Holík

Na druhý svátek vánoční bylo v plánu odehrání 29.kola Tipsport extraligy. Kometa Brno mířila k moravskému derby do Olomouce, kde vyprodaná hala sledovala vysoce atraktivní bitvu dvou moravských rivalů. Brňané museli v utkání dohánět dvoubrankové manko, které díky skvělé desetiminutovce ve druhé třetině nejen smazali, ale vývoj utkání také otočili ve svůj prospěch. Domácí pak sice poslali utkání do prodloužení, kde však hattrickem o bonusovém bodu pro Kometu rozhodl Petr Holík.

Oba celky nastoupily do moravského derby s velkým odhodláním a utkání se tak hrálo ve vysokém nasazení. Více hokejového umu však v úvodu utkání produkovala brněnská Kometa, velkou příležitost k otevření skóre měli hosté v 5. minutě utkání, obránce Štencel se dostal s kotoučem hluboko do útočného pásma, kde dokázal pohlednou přihrávkou najít na hranici pravého kruhu dobře postaveného Erata, zkušeného útočníka Komety však pohotovým zákrokem vychytal brankář Konrád. Aktivita Komety v útočném pásmu nabírala na obrátkách a v čase 11:28 mohl být její nápor umocněn početní výhodou. V přesilové hře si však paradoxně vytvořila brankové příležitosti domácí Olomouc. Nejprve dokázal útočný přechod Komety zachytit Burian a s pukem na hokejce se vydal vstříc brankář Vejmelkovi, snažil se brněnského brankáře překonat kličkou do bekhendu, ale v klíčové fázi mu kotouč sjel z čepele.

Olomouc zbytek oslabení bez větších utrap ubránila a sama záhy dostala možnost vyzkoušet si početní výhodu. Hanáci dokázali hosty z Brna uzamknout v obranném pásmu a v čase 16:15 se přesnou střelou z levého kruhu prosadil Aleš Jergl. V závěru první třetiny dostali domácí další příležitost k přesilové hře a i tentokrát byli úspěšní. Vejmelka předvedl několik spolehlivých zákroků včetně vyražené střely v podání Škůrka, jenž kotouče se ujal Ostřížek a našel před brankou nikým nepokrytého Jana Knotka, jenž využil druhou přesilovou hru Olomouce a navýšil vedení Hanáků na dvoubrankový rozdíl.

Druhá třetina přinesla na olomouckém zimním stadionu brankové hody. Nejprve se podařilo Kometě začít korigovat brankový náskok soupeře, když v čase 23:07 poslal Süss do samostatného úniku Petra Holíka a člen brněnské první formace dokázal překonat brankáře Konráda. Uběhly sotva tři minuty a Brňané dokázali stav utkání srovnat. Svá vyloučení z první třetiny odčinila dvojice Schaus - Bedřich Köhler, když druhý jmenovaný v čase 25:47 dokázal přesně usměrnit nahozený kotouč do olomoucké branky. Tlak Komety nadále stoupa, ke spokojenosti početné skupiny fanoušku z Brna skóroval v čase 27:59 Martin Zaťovič, ten využil početní výhodu, když sklepl prudkou střelu v podání Němce za olomouckého brankáře. Přesně v čase 30:00 dostal Kometu do dvoubrankového vedení Petr Holík, přijal přihrávku od Zaťoviče a nechytatelnou střelou do protipohybu brankáře Konráda navýšil obrat v moravském derby.

Jenže domácí Hanáci rozhodně nehodlali odhodit flinty do žita a v závěru prostředního dějství se jim podařilo obnovit vyrovnaný stav. V čase 37:27 snížil na rozdíl jedné branky Jiří Ondrušek, když v útočném pásmu zpracoval přihrávku od Mráze a přesnou střelou z hranice levého kruhu prostřelil Vejmelku. Na vyrovnávací branku čekala vyprodaná hala pouhých 58 vteřin, na branku zamířil Jergl a před Vejmelkou clonil dobře postavený Jan Knotek, jenž svou druhou trefou v utkání srovnal a dramatické moravské derby tak po dvou třetinách mělo nerozhodný stav 4:4.

Třetí třetina pokračovala ve vysokém nasazení obou moravských rivalů. Velkou příležitost měli domácí ve 44. utkání, kdy se před Vejmelkou snažil prosadit Ostřížek a hned po něm Jergl, brněnský brankář však své spoluhráče podržel. Kometa byla blízko k vedoucí brance v 51. minutě, zcela osamocen se před Konrádem zjevil Vondráček, ale jeho projektil z voleje dokázal zkušený olomoucký brankář vyrazit svým ramenem. Kometa v závěru tlačila na rozhodnutí atraktivního utkání, nejprve recept na Konráda hledal Zaťovič, na jeho střelu dokázal olomoucký strážce svatyně pohotově zareagovat lapačkou. Brněnský nápor podpořila také přesilová hra v závěru třetí třetina, v početní výhodě měl rozhodnutí na hokejce Mueller, ale dezorientace olomoucké obrany nevyužil a utkání směřovalo do prodloužení.

Prodloužení tři na tři přineslo střelecké příležitosti na obou stranách, klíčovou se ukázala 64. minuta, konkrétně čas 63:25, kdy Brňané totálně rozebrali olomouckou obranu, v závaru před olomockou brankou se nejlépe dokázal zorientovat Petr Holík a zkompletováním hattricku rozhodl o exportu bonusového bodu do Brna.

Branky a nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, Mráz), 19. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek), 38. Ondrušek (Mráz, Laš), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) – 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 30. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 64. P. Holík (M. Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer.Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500 (vyprodáno). Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5. Hráči utkání: Jan Knotek - Petr Holík.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře