Reklama
reklama

Bohunická nemocnice hlásí 29 hospitalizovaných pacientů s COVID-19. Lůžkové kapacity jsou zajištěny

Již devětadvacet hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 je ve Fakultní nemocnici Brno. Dvacet sedm z nich leží na Klinice infekčních chorob a dva na umělé plicní ventilaci v těžkém stavu na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Počet pacientů s touto nemocí postupně v těchto dnech narůstá.

Fakultní nemocnice Brno má co se týče lůžkové kapacity v první fázi připraveno 53 lůžek na Klinice infekčních chorob. V případě pokračující zvýšené tendence hospitalizovaných pacientů, má FN Brno připravené algoritmy pro další navýšení lůžkové kapacity.

Bohunická fakultní nemocnice, která je Ministerstvem zdravotnictví ČR určena jako covidová nemocnice, se intenzivně připravuje také na podzimní vlnu onemocnění. Nemocnice bude jako jediná v Jihomoravském kraji hospitalizovat i pozitivní pacienty vyžadující psychiatrickou péči, která není zvládnutelná na otevřeném oddělení. Fakultní nemocnice bude zároveň připravena i na COVID-19 pozitivní rodičky a přitom bude dbát na zvýšenou bezpečnost necovidových rodiček. Nemoc se nevyhýbá ani dětským pacientům, na které je Dětská nemocnice také připravena.

Testování na COVID-19 probíhá ve stěrových "drive-in" stanech ve staré zástavbě bohunického areálu. Momentální denní kapacita je cca 200 pacientů. Od října bude otevřeno další odběrné místo pro pěší, díky tomu naroste počet možného testování až na cca 300 až 400 pacientů denně. Aktuální kapacita laboratoří je kolem 700 stanovení metodou PCR. Během pár týdnů se mohou počty zvednout na dvojnásobek. 

TZ: FN Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře