Reklama
reklama

Body tentokrát připisoval Zlín

Po reprezentační pauze čekalo na Kometu cestování do nedalekého Zlína. Vstup se jednoznačně povedl domácím, kteří již v první třetině vstřelili tři branky. Poté se však Brňané nadechli a neustále dotahovali výsledek, v závěru dokonce sahali po vyrovnání, což se nakonec přes místy drtivou převahu nepodařilo. Zlín tak bere tři body po výhře nad Kometou v poměru 5:4.

Duel začal velmi opatrně, na první vážnější šanci se čekalo do desáté minuty. Holík vyslal před bránu kotouč na Zaťoviče, jehož střelu Čiliaka špičkou betonu vyrazil před sebe. Gólu se dočkal zlínský stadion ve 14. minutě. V přesilovce vystřelil na zadní tyč Jakub Šlahař a překonal brankáře Klimeše, který v Kometě nastoupil do třetího extraligového zápasu, z toho podruhé od začátku. V 17. minutě bylo pro Kometu ještě hůř. Hosté hráli v šesti a těsně po skončení trestu Vladimíra Svačiny se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Antonín Honejsek. Brněnská lavička si ihned vyžádala trenérskou výzvu pro možné postavení hráče v brankovišti, ale rozhodčí po krátké poradě branku uznali.

Honejsek minutu před koncem mohl zvýšit na 3:0, ale jeho samostatný nájezd zakončil bruslí a znovu přišlo na řadu video. Tentokrát rozhodčí ukázal, že branka nemůže platit. Ovšem Berani se třetího gólu nakonec dočkali. Po chybné rozehrávce brněnské obrany se ke kotouči dostal Ondráček a Pavel Kubiš v čase 19:53 zakončoval do opuštěné svatyně.

Od druhé části nastoupil do brány Karel Vejmelka a také oživlé brněnské mužstvo, které předvedlo snový nástup. Uběhlo čtyřiadvacet vteřin, Svačina zpoza brány našel Petra Holíka a ten poté zblízka překonal ležícího Čiliaka - 3:1. Tři minuty před polovinou zápasu už to bylo pouze o jeden gól. Opět zafungovala spolupráce Svačina - Petr Holík a druhý jmenovaný poslal puk do prakticky prázdné klece - 3:2. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, Pyrochta ale sám před Čiliakem neuspěl.

Místo stavu 3:3 se však Zlín nadechl k dalším dvěma slepeným gólům. Nejprve v přesilovce vypálil z těžkého úhlu Jan Dufek a o šestatřicet vteřin později uviděl ležicí puk před bránou Valentin Claireaux a došťouchl jej do sítě - 5:2. Střelecké dostihy nebraly konce. Kometa vzápětí kontrovala Janem Hruškou, jehož viděl sám před bránou Orsava - 5:3. V 35. minutě mohli přidat šestou branku Okál nebo Köhler, ale oba shodně orazítkovali tyč, respektive břevno, Vejmelkovy branky.

V poslední třetině se Kometa snažila s výsledkem něco udělat. K dispozici dostala pět minut před koncem vůbec první přesilovku v zápase a tu hned využila. Plekanec našel na pravé straně kruhu Jana Hrušku, který podruhé v zápase trefil odkrytou Čiliakovu klec - 5:4. Brňané dostali následně další přesilovku, v ní znovu hrozili, ale Čiliak odolával. A odolal i v závěrečné power-play, kde si hosté vytvořili velkou převahu a obrovský závar. Na vyrovnání to však nestačilo.

Branky a nahrávky: 14. Šlahař (Honejsek, Herman), 17. Honejsek (Herman, Šlahař), 20. Kubiš (J. Ondráček), 32. Dufek (Řezníček), 33. Claireaux (J. Ondráček, Kubiš) – 21. P. Holík (Svačina), 28. P. Holík (Svačina, Zaťovič), 33. Hruška (Orsava, Lev), 55. Hruška (Plekanec, Jenyš) Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5507. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4. Hráči zápasu: Antonín Honejsek - Petr Holík.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře