Reklama
reklama

Bizarní případy Městské policie Brno

Kromě závažných případů, které Městská policie Brno řeší, se čas od času vyskytnou situace, nad kterými se člověk musí pousmát. Redakce Centrum news vybrala pár takových bizarních případů, které brněnští strážníci letos řešili.

Žena upozornila strážníky na rozsvícenou dodávku, uvnitř našli milence

Jeden takový úsměvný případ se stal v září v Řečkovicích. Žena si všimla dodávky s nastartovaným motorem a rozsvícenými světly. Bála se prý o zdraví řidiče, a tak zavolala strážníky. Ti ale zjistili, že v dodávce si užívají milenci.

Žena pokousala svého partnera při sexuálních hrátkách, ten na ni zavolal policii

Ani v tomto případě nedopadl partnerský večer podle plánu. Tentokrát ale v listopadu zavolal městskou policii partner ženy, která ho prý chtěla kousáním jen svést. Muži se to ale nelíbilo a přivolaným strážníkům řekl, že je přítelkyně agresivní pokaždé, když se opije.

Žehlička ohrožovala dopravu, visela na troleji

Řidič projíždějící v září Zábrdovicemi strážníky upozornil na žehličku, která visela na troleji. Omotaná koncem přívodního kabelu se houpala ve výšce zhruba pěti metrů. Žehličku, kterou někdo pravděpodobně vyhodil z okna, se naštěstí podařilo sundat dříve, než stačila spadnout.

 Na ulici našli lidský prst, tak zavolali strážníky. Byl to prasečí ocásek

V květnu zaměstnanci firmy v brněnských Tuřanech objevili igelitový sáček s předmětem, o kterém se domnívali, že jde o lidský prst. Strážníci ale zjistili, že se jedná o prasečí ocásek s přidělaným umělým nehtem. Případ tedy uzavřeli jako nepovedený pokus o vtip.

Muž se před strážníky svlékl, pak je z toho obvinil

Pro strážníky asi ne tak veselý případ se stal v říjnu v Benešově ulici. Sedmadvacetiletého opilého muže hlídka probrala z tvrdého spánku. Vyzvala ho k předložení dokladů, ale muž se z nejasných důvodů svlékl. Strážníků se potom ukřivděným tónem zeptal, jestli považují za normální, že před nimi stojí polonahý.

Ukradenou mraženou husu si před ostrahou schovala pod sukni

Čtyřiapadesátiletá žena se v srpnu snažila ze zábrdovického obchodu ukrást pár věcí včetně mražené husy. Vše si schovala pod sukni s domněním, že jí to projde. Zastavila ji ale ostraha, která přivolala městskou policii a žena tak musela zaplatit pokutu ve výši dva tisíce korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrace ledové sochy Foto: Galerie Vaňkovka
Unikátní výstava ledových soch dnes začala v Galerii Vaňkovka. Zájemci si mohou prohlédnout sochy až 2,5 metrů vysoké a 6 metrů široké. K vidění je například brankář Komety nebo katedrála sv. Petra a...
18.01.2019 - 11:28
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Ke smutné události došlo včera ve Vracově na Hodonínsku. Senior, který jel na kole, při jízdě upadl. Pád z jízdního kola nepřežil. Nehodu vyšetřují policisté.
18.01.2019 - 08:22
Jihomoravský kraj zve na Slovácký rok v Kyjově Foto: MMB
Brněnské veletrhy cestovního ruchu dnes začaly na brněnském výstavišti. I letos nabídnou návštěvníkům tipy, kam vyrazit na dovolenou po Česku či po zahraničí nebo jak trávit volný čas. Třetí lednový...
17.01.2019 - 16:02
Dopravnímu podniku způsobili vandalové v loňském roce škody za necelých 3,5 milionu korun. Oproti roku 2017 je to pokles o 700 tisíc korun. Nejčastěji jsou terčem vandalů autobusy, tramvaje a...
17.01.2019 - 15:10
Vizualizace domu Foto: MMB
Díky celkové rekonstrukci dvou bytových domů na Cejlu v budoucnu vznikne nový domov pro seniory. Radní včera na tuto stavbu schválili zadání výběrového řízení. Podle plánů se sem první obyvatelé...
17.01.2019 - 06:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Komentáře