Reklama
reklama

Bio divadlo Napříč.cz uvede derniéru prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry 4

Ve čtvrtek 9. března 2017 v 20.00 v prostorách divadla BURANTEATR bude pomstychtivá Nut Queen naposledy usilovat o zaslouženou a krvavou vendetu. Volné pokračování divadelní akční série Kozy a Kvéry, která inspirovala samotného Quentina Tarantina.

“Scénář inscenace Kozy a Kvéry 4 převzal formát agentských béčkových thrillerů z televizních obrazovek a filmových pláten a vynesl jej na světla divadelních reflektorů. Obvykle se divadlo inspiruje v klasických či hodnotných filmech, zde je naopak záměrně inspirováno zábavou tzv. pokleslou,” uvádí vybraný žánr režisér inscenace Robert Král.

“Z prvoplánově brakové podívané se vyklubalo monumentální nekonvenční dílo, které po všech stránkách představuje zatím největší projekt bio divadla Napříč.cz,” shrnuje herečka a členka štábu Nikola Linhart. V sofistikované fabuly hry se pojí hořká misantropie se smyslem pro bizarní humor dvojice scénáristů Roberta Krále a Tomáše Hůska, jejichž kontroverzní hry (Romance lehké perverze a Kompost) v minulých sezónách plnily sály brněnských divadel náruživými diváky až po stropy. Nyní se tito autoři spojili, aby zbořili hranice mediálních forem a vytvořili nadčasové propojení filmového exploatačního žánru nikoliv na stříbrném plátně, ale na prknech, která znamenají svět. Multimediální divadelní epos/patos využívá prostornou členitou scénu, tři zpětné projekce v kombinaci s divadelním osvětlením, kompozici hudebního a zvukového soundtracku a samozřejmě neotřelé a odvážné výstupy všech aktérů.

Parodická parodie na parodie nebo také céčkový thrillerový akčňák, ve kterém se snoubí vše, co brakový snímek potřebuje: übersexy prcinky s kvérama, honičky, střílečky, mafiánští bossové bez tváří, levná rychlokvašená produkce, podivná jména hlavních postav, nepochopitelné filmové efekty, výbuchy a samozřejmě souboj na střeše jedoucího vlaku. To vše zabaleno v úhledném balíčku jevištní krásy alternativních her za využití divadelní řeči, surrealistické stylizace a hravých replik. Děj se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti. V roce 2037 bojují vládní tajné služby s globální hrozbou obchodu s lidskými identitami, tato válka se odehrává na pozadí osobních zájmů, krvelačných vendet a boje o holý život tří hlavních hrdinek.

Rezervace vstupenek: http://www.napric.cz/rezervace-vstupenek

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře