Reklama
reklama

Bezpečně na kole přes Nové Mlýny? Součástí nového mostu bude i cyklostezka

Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu cyklostezky přes vodní dílo Nové Mlýny. Omezení investic Jihomoravského kraje se jejího vzniku nedotkne. Hotovo by mělo v červnu roku 2021.

Stezka pro cyklisty bude součástí stavby nového mostu přes vodní nádrž. Stavba 2,6 kilometrů dlouhé cesty by měla být zahájena v nejbližších dnech a její dokončení je plánováno na červen příštího roku. 

Podle hejtmana Bohumila Šimka bude kraj muset aktuálně zvažovat, které projekty podpoří. „Ale právě toto je příklad projektu, kdy s ohledem na výši získané dotace a na propojení stezky s opravou páteřní komunikace, by bylo neekonomické její výstavbu nepodpořit,“ doplnil hejtman Bohumil Šimek.

Náklady na projekt se vyšplhají na 115 milionů korun. Na stavbu samotné cyklostezky s lávkou celkové hodnoty stavebních nákladů ve výši 89,75 milionu přispěje kraji Státní fond dopravní infrastruktury částkou 58,9 milionu korun, když samotný kraj profinancuje 15 % celkových uznatelných nákladů,“ popsal náměstek hejtmana Petr Hýbler. Podíl Jihomoravského kraje tak bude činit přibližně 10,3 milionu korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře