Reklama
reklama

Bezdomovci hromadně zaútočili na strážníky v podchodu u hlavního nádraží

Hromadnému napadení čelili ve čtvrtek večer strážníci v podchodu pod brněnským hlavním nádražím.

Skupina přibližně dvaceti bezdomovců s několika psy je tam začala nejprve slovně, a poté i fyzicky atakovat. Útoku čelila paradoxně hlídka, která jela na žádost dispečinku záchranné služby ověřit, zda jeden ze členů početné skupiny neleží na zemi se zdravotními potížemi. Místo toho si ale strážníci hned po příjezdu vyslechli vulgární urážky a čtyři nejaktivnější útočníci je začali tahat za uniformy a pokusili se je napadnout. Strážníky přijelo během okamžiku zajistit dalších pět hlídek městské policie.

Čtveřici opilých agresorů, mezi nimiž byli tři mladí muži a jednatřicetiletá žena, strážníci po použití donucovacích prostředků zafixovali čelem k zemi, dva z nich spoutali. Během zákroku byly hlídky nuceny použít i slzný sprej. Jeden z podezřelých se nezklidnil ani po opakovaných výzvách, a protože nekontroloval své chování, nechali ho strážníci převézt na záchytku. Tam nadýchal bezmála dvě a půl promile alkoholu. Celý případ bude mít dohru u správního řízení. Bezdomovci v podchodu podle svých slov drželi tryznu za svého zesnulého známého.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře