Reklama
reklama

Baron Trenck se vrací na Špilberk i s Marií Terezií

Špilberk žije baronem Trenckem! Tak se jmenuje letošní ročník tradiční události pořádané na hradě Špilberku. Sedmý ročník akce se koná o víkendu 7. a 8. září 2019. Organizátoři z Muzea města Brna lákají na otevřený Špilberk, velkou hradní hru, tematický program ve stylu 18. století a jarmark.

Letošní téma akce odkazuje na 270 let od smrti slavného špilberského vězně – velitele pandurů barona Trencka. Událost slibuje cestu časem do 18. století – do doby, kdy vládla císařovna Marie Terezie a kdy ve špilberském žaláři pobýval nejslavnější trestanec, baron Trenck. „Chystáme velkou hradní hru, při níž menší i větší odvážlivci zakusí náročný výcvik, po němž by se pomyslně mohli stát elitními císařskými vojáky. Čeká je spousta úkolů a překážek, které je zavedou do různých koutů Špilberku,“ popsala koordinátorka Gabriela Kyzlinková.

Kromě velké hradní hry návštěvníci uvidí i šermířské duely a rekonstrukci historických okamžiků. „Lidé uvidí příjezd Marie Terezie na hrad, Trenckovu audienci u císařovny nebo bitvu mezi pandury a Prusy. Pro nejmenší děti odehrajeme i pohádku Kocour v botách,“ uvedl organizátor Radim Dufek.

Při akci budou rovněž otevřeny všechny stálé expozice a sportovní výstava Branky Body Brno.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře