Reklama
reklama

Auta v pěších zónách? Vedlejší efekt rezidentního parkování

Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps

Dříve mohli rezidenti jen do takových částí, kolem kterých měli trvalé bydliště. Co ale v Brně platí rezidentní parkování, mohou si v rámci modré zóny jezdit tam, kam chtějí. A to i do pěších zón.

Řidiči ale začali takové situace využívat. Do pěších zón už nejezdí jen lidí, kteří se autem potřebují dostat domů. Zkracují si přes pěší zóny cestu. Na toto chování by měl posloužit kamerový systém. Řidiči by si totiž správně takto chovat neměli. Bohužel kamerový systém zatím nefunguje. Vše řeší strážníci, kteří nemohou vědět, zda řidič jede domů. či využívá cestu jako zkratku.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře