Reklama
reklama

Atletická hala Kampus? Město shání finance

Stavba atletické haly Kampus vyjde na zhruba 800 milionů korun. Kvůli nedořešené finanční stránce se nyní brněnští radní rozhodli práce na dva měsíce přerušit.

„Atletickou halu Kampus si brněnská sportovní infrastruktura určitě zaslouží. Zároveň jde o obrovský projekt za stovky milionů, pro který nynější situace není ideální. Krokem, který jsme dnes učinili, stavbu na dva měsíce přerušujeme. K tomu nás opravňuje smlouva, aniž by nám hrozilo zvýšení nákladů. V tomto čase povedeme jednání o tom, jak pokračovat a kde získat potřebné finance. U takové stavby nadregionálního významu nemůže být většinovým investorem jen Brno, očekáváme podporu ze strany státu,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Hala by měla pojmout až dva tisíce diváků, pořádat by se v ní měly i mezinárodní soutěže. „Vnímáme, jak důležitá tato hala pro brněnský, ale zejména celonárodní sport je. Bude splňovat požadavky pro konání mezinárodních soutěží, současný stav podobných zařízení v České republice je totiž v podstatě neumožňuje pořádat. Nová hala je projektovaná tak, aby se vypořádala s nedostatky jiných podobných zařízení v naší zemi,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. „Máme tu řadu talentovaných atletů, kteří odcházejí jinam za lepšími podmínkami pro své tréninky. To je samozřejmě škoda a rádi bychom jim postavili adekvátní prostor pro jejich přípravu. Sportoviště by mělo sloužit i studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti. Jeho význam pro Brno i Českou republiku je tedy velký a já doufám, že se podaří najít řešení,“ doplnil.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře