Reklama
reklama

Areál v Pasohlávkách koupili Číňané. Vznikne tam lázeňský resort

Pozemky Thermal Pasohlávky na Břeclavsku od dnešního dne patří Číňanům, respektive společnosti RiseSun. Ta areál za téměř 380 milionů korun odkoupila. Plánuje tam postavit lázeňský resort.

Nový resort by měl obsahovat přírodní léčebné lázně, jednodenní lázně a tradiční čínskou medicínu. Dále hotel, restaurace, nákupní zónu, rodinné domy, apartmánové domy, lázeňskou zeleň, diagnostické a rehabilitační centrum pro sportovce a stavby pro kulturu. Kdy resort v Pasohlávkách vyroste není jisté. Společnost musí ještě zažádat o stavební povolení. „Věřím, že se během několika let dočkají naši příznivci a navštíví lázně v Pasohlávkách,“ řekl představitel kupující společnosti RiseSun Xu Jie.

Přípravy veškerých úkonů k nákupu trvaly téměř tři roky a teprve před půl rokem čínská společnost vyhrála veřejné výběrové řízení – byla jediná, která se jej zúčastnila. „Půl roku jsme pracovali na přípravě podmínek prodeje pozemků tak, aby respektovaly požadavky jak obce Pasohlávky, tak Jihomoravského kraje,“ uvedl po podpisu smlouvy předseda představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Martin Itterheim.

Podle hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka (ANO) je odkoupení pozemků další krok k zahájení výstavby lázeňského resortu a šance pro další projekt na jihu Moravy. „Pro kraj je důležitá skutečnost, že tímto prodejem dáváme šanci dalšímu projektu, a to výstavbě Odborného léčebného ústavu v této lokalitě. Ten by měl sloužit k pooperační péči o pacienty nemocnic v Jihomoravském kraji,“ konstatoval Šimek.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře