Reklama
reklama

Areál v Pasohlávkách koupili Číňané. Vznikne tam lázeňský resort

Pozemky Thermal Pasohlávky na Břeclavsku od dnešního dne patří Číňanům, respektive společnosti RiseSun. Ta areál za téměř 380 milionů korun odkoupila. Plánuje tam postavit lázeňský resort.

Nový resort by měl obsahovat přírodní léčebné lázně, jednodenní lázně a tradiční čínskou medicínu. Dále hotel, restaurace, nákupní zónu, rodinné domy, apartmánové domy, lázeňskou zeleň, diagnostické a rehabilitační centrum pro sportovce a stavby pro kulturu. Kdy resort v Pasohlávkách vyroste není jisté. Společnost musí ještě zažádat o stavební povolení. „Věřím, že se během několika let dočkají naši příznivci a navštíví lázně v Pasohlávkách,“ řekl představitel kupující společnosti RiseSun Xu Jie.

Přípravy veškerých úkonů k nákupu trvaly téměř tři roky a teprve před půl rokem čínská společnost vyhrála veřejné výběrové řízení – byla jediná, která se jej zúčastnila. „Půl roku jsme pracovali na přípravě podmínek prodeje pozemků tak, aby respektovaly požadavky jak obce Pasohlávky, tak Jihomoravského kraje,“ uvedl po podpisu smlouvy předseda představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Martin Itterheim.

Podle hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka (ANO) je odkoupení pozemků další krok k zahájení výstavby lázeňského resortu a šance pro další projekt na jihu Moravy. „Pro kraj je důležitá skutečnost, že tímto prodejem dáváme šanci dalšímu projektu, a to výstavbě Odborného léčebného ústavu v této lokalitě. Ten by měl sloužit k pooperační péči o pacienty nemocnic v Jihomoravském kraji,“ konstatoval Šimek.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře