Reklama
reklama

Aplikace města Brna potvrdila, že nemá ráda cyklisty

I když tři čtvrtiny města Brna leží na rovině, nedá se zde téměř bezpečně jezdit na kole. Rozvoj cyklodopravy zde stagnuje už několik let a zlepšení není v dohledu. Zjištění ukazuje aplikace Cyklodoprava v Brně.

Na téma cyklodopravy v Brně se vedly dlouhé debaty. V debatách se shodlo na tom, že rozvoj cyklistiky ve městě se nedaří. Proto vznikla aplikace Cyklodoprava v Brně.

„Aplikací jsme chtěli upozornit na stav, kdy je v Brně rozvoj cykloinfrastruktury zatížený tím, že ji zainteresované strany zatím vnímají jen jako něco navíc, a ne jako plnohodnotný druh dopravy, jako je tomu v jiných městech. Problematický je i přístup policie, která cyklodopravu příliš nepodporuje. Vzhledem k tomu byly zrušeny zavedené cykloobousměrky a nejspíše dojde i na speciální vyhrazené pruhy,“ vysvětluje pro svetchytre.cz Róbert Spál, koordinátor prostorových dat brněnského magistrátu a jeden z týmu lidí, kteří za aplikací stojí.

Navíc má Brno pro cyklisty celkově špatné podmínky. Stezek má pouze 4,8 km. Sociologické průzkumy přitom odhalily, že až 30% dospělých obyvatel Brna by kolo k dopravě využilo, kdyby se zlepšily podmínky.

Brno v roce 2010 schválilo dokument Generel cyklistické dopravy, kde se hovoří o plánu zprovoznění asi 300 kilometrů cyklistické dopravní sítě v rámci Brna. Po deseti letech je ale hotovo jen deset procent. Důvodem je nedostatek peněz a lidí.

Pomohla by větší politická podpora, vyhrazený rozpočet a personální zajištění.  

Zdroj: svetchytre.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře