Reklama
reklama

Aplikace města Brna potvrdila, že nemá ráda cyklisty

I když tři čtvrtiny města Brna leží na rovině, nedá se zde téměř bezpečně jezdit na kole. Rozvoj cyklodopravy zde stagnuje už několik let a zlepšení není v dohledu. Zjištění ukazuje aplikace Cyklodoprava v Brně.

Na téma cyklodopravy v Brně se vedly dlouhé debaty. V debatách se shodlo na tom, že rozvoj cyklistiky ve městě se nedaří. Proto vznikla aplikace Cyklodoprava v Brně.

„Aplikací jsme chtěli upozornit na stav, kdy je v Brně rozvoj cykloinfrastruktury zatížený tím, že ji zainteresované strany zatím vnímají jen jako něco navíc, a ne jako plnohodnotný druh dopravy, jako je tomu v jiných městech. Problematický je i přístup policie, která cyklodopravu příliš nepodporuje. Vzhledem k tomu byly zrušeny zavedené cykloobousměrky a nejspíše dojde i na speciální vyhrazené pruhy,“ vysvětluje pro svetchytre.cz Róbert Spál, koordinátor prostorových dat brněnského magistrátu a jeden z týmu lidí, kteří za aplikací stojí.

Navíc má Brno pro cyklisty celkově špatné podmínky. Stezek má pouze 4,8 km. Sociologické průzkumy přitom odhalily, že až 30% dospělých obyvatel Brna by kolo k dopravě využilo, kdyby se zlepšily podmínky.

Brno v roce 2010 schválilo dokument Generel cyklistické dopravy, kde se hovoří o plánu zprovoznění asi 300 kilometrů cyklistické dopravní sítě v rámci Brna. Po deseti letech je ale hotovo jen deset procent. Důvodem je nedostatek peněz a lidí.

Pomohla by větší politická podpora, vyhrazený rozpočet a personální zajištění.  

Zdroj: svetchytre.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře