Reklama
reklama

Alkohol ve dvou dnech zavinil hned čtyři bouračky na Znojemsku

Od pátečního poledne do sobotní noci vyjížděli policisté ke čtyřem dopravním nehodám, ve kterých sehrál negativní roli alkohol. Jednalo se o hodnoty od jednoho po téměř tří promile.
Havárie mezi obcemi Kravsko a Žerůtky Foto: PČR JMK

Nejvyšší hodnotu měl čtyřiatřicetiletý muž z Třebíčska, který jel v pátek po silnici od obce Kravsko směrem na obec Žerůtky. Patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky a vyjel mimo komunikaci. Poškodil dva směrové sloupky a dřevěný označník přírodního parku, který se vymrštil a odletěl na jiné zaparkované osobní auto. Zběsilá jízda skončila až v lesním porostu. Ještě před tím se však auto několikrát přetočilo přes střechu a na ní také zůstalo ležet. Podle prvotních informací utrpěl řidič lehké zranění.

Na místě se ještě podrobil dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 2,68 promile. "Z toho důvodu jsme mu ihned zadrželi řidičský průkaz. Celková způsobená škoda je asi osm set tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. 

Tři další opilí muži pak havarovali v sobotu. V poledne mezi Znojmem a obcí Načeratice to byl šestadvacetiletý muž. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky, dostal smyk a mimo vozovku pak narazil do zaparkovaného osobního vozu, jenž se nárazem posunul na oplocení, a to padlo na další osobní auto. Celková způsobená škoda je téměř dvě stě tisíc korun. Naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním, ale v krvi mu proudilo 1,14 promile alkoholu.

Další dva muži jeli na kolech. Oba cyklisté utrpěli také lehká zranění. Ve Vranově nad Dyjí nezvládl řízení šestašedesátiletý muž s 1,73 promile alkoholu. Před jedenáctou hodinou v noci v Hrušovanech nad Jevišovkou pak na cyklostezce narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení třiašedesátiletý muž, který nadýchal 1,97 promile alkoholu.

"Od pátku do neděle jsme na silnicích Znojemska zjistili osm řidičů pod vlivem alkoholu a z toho polovina vyšla najevo právě při dopravních nehodách. Na tento druh protiprávního jednání se při silničních kontrolách zaměřujeme," dodala Drahokoupilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
16.01.2020 - 18:30
Komentáře