Reklama
reklama

Alkohol ve dvou dnech zavinil hned čtyři bouračky na Znojemsku

Od pátečního poledne do sobotní noci vyjížděli policisté ke čtyřem dopravním nehodám, ve kterých sehrál negativní roli alkohol. Jednalo se o hodnoty od jednoho po téměř tří promile.
Havárie mezi obcemi Kravsko a Žerůtky Foto: PČR JMK

Nejvyšší hodnotu měl čtyřiatřicetiletý muž z Třebíčska, který jel v pátek po silnici od obce Kravsko směrem na obec Žerůtky. Patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky a vyjel mimo komunikaci. Poškodil dva směrové sloupky a dřevěný označník přírodního parku, který se vymrštil a odletěl na jiné zaparkované osobní auto. Zběsilá jízda skončila až v lesním porostu. Ještě před tím se však auto několikrát přetočilo přes střechu a na ní také zůstalo ležet. Podle prvotních informací utrpěl řidič lehké zranění.

Na místě se ještě podrobil dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 2,68 promile. "Z toho důvodu jsme mu ihned zadrželi řidičský průkaz. Celková způsobená škoda je asi osm set tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. 

Tři další opilí muži pak havarovali v sobotu. V poledne mezi Znojmem a obcí Načeratice to byl šestadvacetiletý muž. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky, dostal smyk a mimo vozovku pak narazil do zaparkovaného osobního vozu, jenž se nárazem posunul na oplocení, a to padlo na další osobní auto. Celková způsobená škoda je téměř dvě stě tisíc korun. Naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním, ale v krvi mu proudilo 1,14 promile alkoholu.

Další dva muži jeli na kolech. Oba cyklisté utrpěli také lehká zranění. Ve Vranově nad Dyjí nezvládl řízení šestašedesátiletý muž s 1,73 promile alkoholu. Před jedenáctou hodinou v noci v Hrušovanech nad Jevišovkou pak na cyklostezce narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení třiašedesátiletý muž, který nadýchal 1,97 promile alkoholu.

"Od pátku do neděle jsme na silnicích Znojemska zjistili osm řidičů pod vlivem alkoholu a z toho polovina vyšla najevo právě při dopravních nehodách. Na tento druh protiprávního jednání se při silničních kontrolách zaměřujeme," dodala Drahokoupilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře