Reklama
reklama

Agresoři surově napadli dva muže kvůli pár tisícovkám. Zraněnému dokonce dupli na hlavu

Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

V minulých dnech vyrazili policisté z oddělení hlídkové služby k případu napadení dvou mladých mužů v ulici Bašty. "Na místě poskytli první pomoc zraněnému a nahlásili popis útočníků a směr jejich pohybu na operační středisko," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Vzápětí je vypátrala další policejní hlídka. Podle dosavadního vyšetřování šestnáctiletý mladík udeřil svou oběť pěstí, až upadla. Jeho o rok starší parťák se snažil k bitce zlákat i druhého poškozeného. Když neuspěl, přistoupil k ležícímu muži a surově mu dupl na hlavu.

S lupem v hodnotě deset tisíc korun se pak pokusili zmizet. Na útěku stihli útočníci jen prohledat odcizenou tašku. Jak se později zjistilo, nebyl to jejich první konflikt se zákonem. Starší z nich byl dokonce odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Oběma hrozí za provinění loupež pětiletý (poloviční) pobyt za mřížemi. 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Jeden z brněnských strážníků který nebyl ve službě v pondělí večer odvážným zákrokem zabránil loupeži v obchodě.
17.10.2018 - 08:17
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Komentáře