Reklama
reklama

Agresivní muž zastavil tramvajovou dopravu na Veveří

Hned několik tramvajových souprav ve včerejších dopoledních hodinách zůstalo stál na Veveří. Příčinou byl agresivní muž, jehož chování měl pravděpodobně na svědomí prodělaný epileptický záchvat.

Do svízelné situace se ve čtvrtek před devátou hodinou ranní dostaly stovky cestujících hromadné dopravy v ulici Veveří. Několik tramvajových souprav tam zůstalo stát za sebou. Příčinou však tentokrát nebyla technická závada ani dopravní nehoda, ale lidský faktor. Lokalitou projíždějící autohlídka městské policie se k místu dostavila poté, co na ni výraznými gesty rukou mával jeden z cestujících, a to kvůli agresivnímu pasažérovi z první soupravy.

Na jeho chování měl údajně vliv prodělaný epileptický záchvat, při němž vícekrát upadl a udeřil se do hlavy. Strážníci třiačtyřicetiletého muže na žádost zdravotníků vyvedli z tramvaje, aby mohl být v klidu ošetřen. Dotyčný se tomu ale vehementně bránil, rozhazoval rukama a po zdravotnících dokonce hodil hrst mincí. Protože neuposlechl ani opakované výzvy, aby se uklidnil, strážníci ho museli spoutat a v jejich doprovodu pak zamířil k ošetření do bohunické nemocnice. Případem se bude zabývat správní orgán.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře