Reklama
reklama

Žena ztratila více než dvacet tisíc korun a mobil. Nálezce se zachoval vzorově

Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.

Muž v pátek v brněnské Luční ulici zaregistroval, že u zadního kola zaparkovaného sdíleného vozu leží kožené pouzdro a mobilní telefon. „Poblíž se nikdo nezdržoval, takže obojí odnesl na nejbližší služebnu městské policie. Strážníci vyrozuměli republikové policisty, a když si ověřili, že věci nepochází z trestné činnosti, snažili se získat kontakt na majitelku,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Díky pečlivé práci se nakonec s třicetiletou Pražankou opravdu spojili a ta si ještě večer přišla své věci převzít zpět. Po přepočítání hotovosti v korunách a v eurech strážníkům s úlevou potvrdila, že se jí nic neztratilo. V peněžence měla v přepočtu celkem 20 141 korun,“ dodal Pavel Šoba. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře