Reklama
reklama

Špindl, Krkonoše, Jeseníky, Lipno. Kam vyrazit na lyžovačku?

Lyžařská sezóna právě začíná, proto je dobré vědět, co jaké areály nabízí. Nemusíte jezdit daleko do ciziny, abyste si užili skvělou lyžovačku. I v Česku máme spoustu nádherných areálů, které nabízí lyžařské vyžití nejen rodinám s dětmi, ale i párům nebo partám. Jaká střediska jsou u nás nejznámější? Které sjezdovky nejnáročnější? Jaké jsou v Čechách nejdelší? A co je vhodné pro děti?

Jizerské hory
Pokud se chcete vydat na lyžovačku do Jizerských hor, máte na výběr hned z několika lyžařských středisek a sjezdovek. Mezi nejznámější patří Bedřichov, kam budete moct, i když nenapadne sníh, jelikož zasněžují. Učí zde lyžovat děti i dospělé a můžete si tam zapůjčit lyže i snowboard. Za lyžování na tři hodiny zaplatíte 300 Kč a za děti 140 Kč. Pokud máte rádi noční lyžování, můžete ho zde využít.
Mezi další střediska v Jizerkách patří například Desná, Džkov, Josefův důl, Kořenov, Smržovka, Tanvladský špičák, apod.

Krkonoše
V Krkonoších je oblíbený ski areál Harrachov – zákoutí. Momentálně mají v provozu tři sjezdovky a tři vleky. Pokud toužíte po pravém sněhu, Krkonoše jsou rozhodně skvělou volbou. Mají ho tam totiž dost. Jestli máte zájem o lyžařskou školu nebo školku, doporučujeme se zaregistrovat e-mailem prostřednictvím jejich stránek, nezbývá totiž už moc volných míst. Vlek na čtyři hodiny stojí 300 Kč. Cena je stejná pro dospělé i děti. Pokud si však zakoupíte vlek na celý den, zaplatíte pouze 350 Kč. Cena je opět stejná pro dospělé i děti.
Dalšími středisky jsou Herlíkovice, Janova hora, Kamenec, Kozákov, apod.

Jeseníky
Jeseníky? Proč ne! Ski areál Karlov nabízí největší porci lyžování na Moravě. Mají dvanáct kilometrů sjezdovek na jeden skipas, 5,3 kilometrů osvětlených sjezdovek, sjezdovky pro rodiny s dětmi i sjezdovky pro zdatné a zkušené lyžaře. Funguje zde i večerní lyžování, které si můžete užít od 18:00 do 21:00 hodin. Dospělí v hlavní sezóně na celý den zaplatí 645 KČ, studenti 615 Kč a děti mladší 15 let 475 Kč.
A další střediska? Co takhle Ramzová, Ostružná nebo Petříkov.

Beskydy
Mezivodí v Beskydech má otevřené všechny vleky i sjezdovky. Zde si můžete lyžovačku užít i s dětmi a návštěvníci si velmi chválí jídlo, které se zde vaří. Lyže i snowboard si zde můžete půjčit, pokud nemáte vlastní. Za celý den lyžování dospělí zaplatí 390 Kč a děti 310 Kč.
Další střediska: Malenovice, Bílá, Búřov, Dolní lomná, apod.

Orlické hory
V Orlických horách je známý ski areál Děštné. Mají zde deset sjezdovek a pět vleků. Dokonce dvě lanovky! Pokud není sníh, uměle zasněžují a večerní lyžování si zde také užijete. Pokud máte děti, můžete je vzít s sebou, protože je tu nejen naučí lyžovat, ale také si pro ně můžete lyže zapůjčit. V hlavní sezóně na jeden den dospělí zaplatí 540 Kč a děti 390 Kč.
Další střediska: Orlické Záhoří, Zdobnice, Šerlišský mlýn, Sedloňov, apod.

Sjezdovky podle měřítek
Nejdelší sjezdovku najdete v Krkonoších. Rokytnice nad Jizerou se rozměrově blíží sjezdovkám v Alpách. Můžete si zde dopřát sjezdovku v délce přes tři kilometry.
Nejslavnější sjezdovkou je bezpochyby Špindlerův mlýn nebo-li slangově Špindl. Určitě ho znáte ze stejnojmenného českého filmu. Známé jsou i za hranicemi.
Hledáte pohodlnou sjezdovku? Tou nejpohodlnější je Červená voda v Orlických horách. Na Bukovu horu vás vyveze polstrovaná a vyhřívaná sedačka, ve které se můžete za nehezkého počasí dokonce přikrýt bublinou. Pohodlná je i jízda dolů po sjezdovce.
Pro zdatné lyžaře tu máme i nejnáročnější sjezdovku – Špičák na Šumavě. Na rozdíl od jiných černých sjezdovek se tahle neupravuje.
A také nesmíme zapomenout na děti. Která sjezdovka je pro ně nejlepší? Lipno! Nejsou zde velké kopce, takže se tam děti naučí nejlépe lyžovat, aby pak byly připravené na pořádné kopce. Výukové hřiště je zde navíc k dispozici zdarma.

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře