Reklama
reklama

Řidiči pod vlivem drog se samo rozjelo auto. Jel s ním v protisměru a boural

Zdrogovaný sedl za volant auta, které se podle něj následně samo rozjelo. Sedmnáctiletý milovník aut navíc netušil, kde je brzda, a tak poškodil rozvaděč a jiné vozidlo.

Renault jedoucí brněnskými Židenicemi zaujal v sobotu před pátou hodinou ranní svědka, který se obrátil na tísňovou linku 156. Strážníci vozidlo za 4 minuty vypátrali v Čelakovského ulici, kde se kolem něj pohybovala i dvojice mladých mužů.

„Údajný řidič hlídce přiznal, že on i jeho devatenáctiletý známý usedli do vozidla, které se prý po nastartování samo rozjelo. Zároveň tvrdil, že auta miluje, ale netušil, kde je brzda, a tak prý nabourali,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Po prošetření trasy, kterou mladíci Židenicemi údajně projížděli, našli muži zákona částečně vyvrácený telefonní rozvaděč a také volkswagen s rozbitým zpětným zrcátkem.

„Ověřením osobních údajů vyšlo najevo, že za volant renaultu zřejmě usedl sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění,“ doplnil Pavel Šoba. Test u něj navíc prokázal přítomnost drog a případ se tak dále bude šetřit pro podezření z trestného činu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře