Reklama
reklama

Červená srdíčka ve vietnamských prodejnách. Co znamenají?

Dveře a výlohy vietnamských obchodů zaplavila v posledním týdnu červená srdíčka. Jde o kampaň, která má ulehčit nelehkou situaci členům záchranných složek. V označených prodejnách je pro ně připraveno občerstvení zdarma.

Do celorepublikové kampaně se zapojili i vietnamští prodejci z jihomoravské metropole. Ti umisťují do svých obchodů plakáty či ručně malovaná srdce. Lékaři, sestřičky, členové IZS nebo vojáci si k nim mohou přijít pro drobné občerstvení a pití či kávu zdarma. 

Akci inicioval Tran van Sang. Dlouhodobým cílem blogera a loňského kandidáta do Evropského parlamentu je zlepšení integrace vietnamské komunity v České republice. 

Vietnamci žijící v ČR se rozhodli, že kromě šití roušek pro nemocnice, mohou ještě všem výše zmíněným darovat v době jejich náročné služby drobné občerstvení, jako např. kávu, čaj a další nealkoholické nápoje,” je uvedeno na stránce sangu.eu na sociální síti. K pití se postupně do nabídky dostaly například i nudlové polévky či čokoláda.

Srdíček ve vietnamských obchodech si mohou Brňané všimnou na mnoha místech. „Označení jsem viděla už asi pětkrát, jen jsem úplně nevěděla, o co jde. Tak jsem si to pak jednou šla přečíst zblízka. Určitě je to od nich pěkné gesto,” myslí si Irena Zimková z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře