Reklama
reklama

Červená srdíčka ve vietnamských prodejnách. Co znamenají?

Dveře a výlohy vietnamských obchodů zaplavila v posledním týdnu červená srdíčka. Jde o kampaň, která má ulehčit nelehkou situaci členům záchranných složek. V označených prodejnách je pro ně připraveno občerstvení zdarma.

Do celorepublikové kampaně se zapojili i vietnamští prodejci z jihomoravské metropole. Ti umisťují do svých obchodů plakáty či ručně malovaná srdce. Lékaři, sestřičky, členové IZS nebo vojáci si k nim mohou přijít pro drobné občerstvení a pití či kávu zdarma. 

Akci inicioval Tran van Sang. Dlouhodobým cílem blogera a loňského kandidáta do Evropského parlamentu je zlepšení integrace vietnamské komunity v České republice. 

Vietnamci žijící v ČR se rozhodli, že kromě šití roušek pro nemocnice, mohou ještě všem výše zmíněným darovat v době jejich náročné služby drobné občerstvení, jako např. kávu, čaj a další nealkoholické nápoje,” je uvedeno na stránce sangu.eu na sociální síti. K pití se postupně do nabídky dostaly například i nudlové polévky či čokoláda.

Srdíček ve vietnamských obchodech si mohou Brňané všimnou na mnoha místech. „Označení jsem viděla už asi pětkrát, jen jsem úplně nevěděla, o co jde. Tak jsem si to pak jednou šla přečíst zblízka. Určitě je to od nich pěkné gesto,” myslí si Irena Zimková z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře